Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Alespoň Maierův bratr by mohl získat medaili

13 2002
Salt Lake City - Ve stínu slavnějšího bratra prožívá sportovní kariéru Alexander Maier. Sedmadvacetiletý rakouský snowboardista však na rozdíl od zraněného Hermanna v Salt Lake City startuje, takže má šanci dokázat, že navzdory absenci uznávaného sjezdaře mezi olympijskými medailisty jméno Maier chybět nebude. Slavné příjmení vzbuzuje u veřejnosti obrovský zájem, což Alexandru Maierovi občas vadí.

"Jen proto, že jsem jeho bratr, ještě nemusím být stejně úspěšný. Hermann je na světě jenom jeden," zdůraznil nejmladší člen lyžařské rodiny.

I když nepatří k největším favoritům pro snowboardové závody, šanci na jednu z olympijských medailí má. Pokusí se o to ve čtvrtečním paralelním obřím slalomu. Sebevědomí mu dodaly nedávné třetí vítězství ve Světovém poháru a bronz z uplynulého mistrovství světa v Madonně di Campiglio.

"V extrémních situacích se chováme stejně. Když o něco jde, chceme ze sebe vymáčknout maximum," řekl Alexander.

O dva roky staršího Hermanna připravila o olympiádu srpnová nehoda na motocyklu, při níž si zlomil nohu. Do Ameriky málem neodletěl ani Alexander. Krátce po bratrově nepříjemnosti nejprve dostal zánět slepého střeva, pak si při tréninku zlomil záprstní kůstku. Vrchol sezóny v Salt Lake City však stihl.

Podobně začala u obou Maierů i sportovní kariéra. Hermann se v mládí zdál pro lyžařskou reprezentaci neperspektivní, a tak se vyučil zedníkem. Alexandr je zase povoláním prodavač a když bratr začal sklízet úspěchy, pracoval v jeho v obchodě se suvenýry.

"Máme mezi sebou normální sourozenecký vztah," uzavřel snowboardista.

Autor:


Další z rubriky

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Mühlegg: Když řeknu vše, vyvolám chaos


Sevilla Tři sportovci přistižení při dopingu během Zimních olympijských her v Salt Lake City se snaží...Najdete na iDNES.cz