Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hudler byl náhradníkem za Hemského. A Hejda lhal, řekl Hadamczik

Alois Hadamczik | foto:  Michal Šula, MAFRA

5 2014
Dvakrát ho pominul, jeho jméno nevyřknul v původní nominaci ani poté, co hledal náhradu za zraněného Vladimíra Sobotku. Přesto útočník Jiří Hudler nebyl daleko od toho, aby ho kouč hokejové reprezentace Alois Hadamczik skutečně na olympiádu v Soči povolal. Byl jeho první volbou, pakliže by se nestihl uzdravit Aleš Hemský, což ještě před týdnem vážně hrozilo.

"Kdyby nebyl Hemský, tak by tam byl Hudler," přiznal Alois Hadamczik v rozhovoru pro MF DNES. Byla to jeho první velká zpověď po zveřejnění nominace a on se v ní vyjádřil i ke třem hráčům, kteří po ní vzbudili největší emoce. Tím prvním byl už zmíněný Hudler. "Nemám s ním nejmenší problém. Na svoje fyzické parametry dokázal strašně moc a nic proti němu nemám. Vím, že by chtěl hodně času na ledě, tvořit hru, ale já se prostě rozhodl pro jiné hráče."

Jak budou vypadat útoky?

1. útok: Jágr, Plekanec, Červenka
2. útok: Voráček, Krejčí, Erat
3. útok: Nedvěd, Eliáš, M. Michálek
4. útok: Frolík, Hanzal, Palát

U jména Jana Hejdy, který ho po zveřejnění nominace zkritizoval, že nemá žádný systém a hráči pod ním nevědí co hrát, se Hadamczik ještě teď naježí a spustí: "Když něco není pravda, tak to člověka bolí. Mně nevadí, když někdo řekne svůj názor, ale vadí mi, když někdo chce kritizovat a nemluví pravdu. A to, co řekl Hejda byla lež. Když jsou videa dostačující pro takové hráče, jako je Jágr, proč by neměla být dostačující pro Hejdu."

A den před odletem do Soči nemohlo při setkání v jednom pražském hotelu nepadnout ani jméno jeho zetě, Michala Barinky. "V tom jsem svůj a musím si stát za tím, co dělam. A když si za tím stojím, tak se nedívám, jestli je to můj kamarád či příbuzný. Když tam patříte, tak v nominaci jste. Vždycky jsem uměl tlaku odolat, ať už to bylo ve dvacítkách, kde agenti létali a protežovali své hráče. I teď byl od nich mimořádný tlak, aby hrál ten či onen."

Velký rozhovor s Aloisem Hadamczikem Čtěte ve čtvrtek 6. února

MF DNES v počítači
MF DNES pro iPad a iPhone

Kvůli Barinkovi dokonce volal i obránci Petru Čáslavovi, aby mu před zveřejněním nominace vysvětlil, proč v sestavě chybí. "Řekl jsem mu: Nominaci Barinky jsem zdůvodňoval, že hraje dobře ve dvojici s Krajíčkem, proto tam nejsi. Ale nejsi horší než oni, jen ti říkám důvod, proč to dělám."

Na nominační tiskové konferenci pak Hadamczik řekl, že zatím nemá  brankářskou jedničku, teď už je to jinak. Je rozhodnutý, kdo odchytá první zápas proti Švédsku i jaké pozice trio gólmanů bude v Soči mít, ale zatím to nechce zveřejňovat. "Jedničku však řekneme dost brzy před zápasem, hned jak přijedou hráči z NHL."Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze