Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Partnerství trvá, Alpine Pro bude oblékat olympioniky až do her v Riu

STVRZENO. Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval (vlevo) a spolumajitel firmy Alpine Pro Václav Hrbek podepsali smlouvu o spolupráci na další čtyři roky. | foto:  František Vlček, MAFRA

18 2013
Harmonický vztah, který trvá už čtyři roky, si jeho partneři pojistili na další čtyři. Až do her v Riu. Zástupci Českého olympijského výboru a české oděvní společnosti Alpine Pro podepsali smlouvu o partnerství do roku 2016 a po úspěšných kolekcích pro Vancouver a Londýn už se v centrále firmy připravuje sada oblečení pro Soči.

"První čtyři roky byly testovací a ve zkoušce jsme obstáli," pochvaloval si Václav Hrbek, spolumajitel firmy Alpine Pro. "Od ČOV jsme cítili spokojenost, proto jsme naši spolupráci rozšířili."

Proto už se na návrhářských prknech firmy maluje kolekce pro zimní hry v Soči. Místo konání přináší speciální požadavky. "Je to pro nás velmi komplikovaná destinace," varoval předseda českých olympioniků Jiří Kejval.

Přímo v Soči, kde se budou odehrávat halové sporty, by mělo být kolem deseti stupňů, takže relativně teplo. "Naopak v horách se očekává pravá ruská zima a my se snažíme volit správné materiály, aby to sportovcům vyhovovalo," říkal Kejval. "Oblečení bude část úspěchu či neúspěchu sportovce. Nemůžeme si dovolit experimenty, nemůžeme udělat žádnou chybu."

Jestliže se pro Londýn pracovalo s motivy Kupkova slavného plátna Amorfa, na příštím oblečení se bude vyjímat další významné umělecké dílo. Propojení sportu a umění pokračuje. "Nerad bych naznačoval," smál se Kejval. "Můžu říct, že tento náš velikán má určitý vztah k olympiádám a místu, kde se ta příští bude konat."

STVRZENO. Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval (vlevo) a

K představení kolekce dojde na podzim. "Máme vybraný motiv a navrhujeme," řekl Hrbek. "Na kolekci pracuje víc návrhářek, protože ta naše hlavní, co dělala Vancouver i Londýn, nám odešla na mateřskou. A byť se snažila co nejvíc dodělat, nebylo to už v jejích silách."

Stejně jako v předchozích letech bude možné olympijskou kolekci zakoupit. U dvou předchozích olympiád se prodalo přes 190 tisíc kusů a na úspěch teď chtějí navázat. "Jsme plni očekávání, jestli se to podaří," vyhlížel Kejval.

"Kolekce ovšem tentokrát nebude tak veliká jako pro Londýn," upřesnil spolumajitel společnosti. "Ta byla obrovská, protože Londýn je relativně blízko, žije, nebo pracuje tam hodně Čechů, takže jsme věřili. Soči sice není o tolik dál, ale není to naše destinace a počet kusů pro prodej bude něco mezi Vancouverem a Londýnem."

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze