Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Američanky na písku medaili nezískají

24 2000
S y d n e y - Stejně jako před čtyřmi lety v Atlantě i tentokrát zůstaly americké plážové volejbalistky bez medaile. Na předchozí olympiádě je vyřazení ve čtvrtfinále mrzelo o to více, že hrály doma. Smůlu chtěly v Sydney protrhnout a dělaly si zálusk na lepší než čtvrté místo, ale ani z písku na Bondi Beach medaili nevydolovaly. V sobotních zápasech ukončily své působení v turnaji Jenny Johnsonová-Jordanová s Annett Davisovou i Holly McPeaková s Misty Mayovou. "Je to pro nás obrovské zklamání," zlobila se McPeaková.

 Dále připomněla, že právě v Kalifornii plážový volejbal vznikl a tamní pláže jsou považovány za jeho Mekku. "Jely jsme sem jako dva nejlepší naše páry, ale nehrály jsme moc dobře," dodala Američanka, která v prvním kole vyřadila český pár Hudcová, Tobiášová.

Pouť McPeakové s Mayovou zastavily v Sydney Brazilky Samuelová s Piresovou po výhře 16:14. Američanky se nechtěly smířit s prohrou, vrhaly se po každém míči a odvrátily tři mečboly, ale poslední slovo patřilo Piresové. "Bylo hrozně důležité držet s nimi krok. Ani nás nezajímalo skóre, jen jsme chtěly přidávat bod po bodu," prozradila taktiku Brazilka.

Druhý americký pár, Jordanová s Davisovou, nedokázal vyřadit houževnaté Japonky Takahašiovou a Saikiovou, jejichž hra dostala do kolen i české jedničky Celbovou s Dosoudilovou. Malým Japonkám ve čtvrtfinále znovu padaly míče přesně na čáry i do volných míst kurtu a vyhrály 15:9. "Dávaly jsme si pozor, abychom zbytečně nekazily. To se nám povedlo," nastínila Takahašiová jednoduchou, ale účinnou strategii.

V semifinále ale Japonky narazily na strojovou hru Brazilek Sheldy s Adrianou Beharovou. S nimi budou hrát v pondělí o zlato Cooková s Pottharstovou, obhájkyně olympijského bronzu, a australské publikum pro ně bude třetí hráčkou na kurtu. Už teď je pro ně úspěchem, že jako jediné dokázaly v Sydney narušit nadvládu Brazilek. Ty ale chtějí získat stejně jako v Atlantě dvě zbývající medaile.

Autor:


Další z rubriky

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...Najdete na iDNES.cz