Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Dívka v černém vyhnala z hor myšlenky na smrt. Přiveze londýnské zlato

K NEUVĚŘENÍ. Americká plavkyně Missy Franklinová vstřebává štěstí, které se na ni navalilo poté, co vyhrála znakařský závod na 100 metrů. | foto: Reuters

1 2012
Do olympijského bazénu skáče v černých plavkách a s černou čepičkou. Ta barva se k americké plavkyni Missy Franklinové hodí. Upomíná totiž, co se v jejím domovském Coloradu v posledních týdnech dělo. Myšlenky na šíleného střelce Holmese i další hrůzy však sedmnáctiletá znakařka dokázala aspoň načas zaplašit. Z Londýna si odveze zlato.

Od 20. července je denverské předměstí Aurora nechvalně proslulé po celém světě. James Holmes zde postřílel dvanáct lidí na premiéře snímku Temný rytíř povstal (Více o tomto případu najdete zde.).

Od 30. července se městečko položené vysoko ve Skalistých horách může pyšnit ještě něčím jiným, něčím dobrým. Olympijskou vítězkou Franklinovou, jinak též studentkou místní Regis Jesuit High School.

Fotogalerie

"Konečně něco pozitivního pro naše město," rozjařil se v minirozhovoru pro zpravodaje agentury AP kolega Franklinové ze středoškolského týmu Noah Utesch. "Může to aspoň překrýt tu hroznou tragédii."

A obdobnou radost měl samozřejmě i starosta Aurory Steve Hogan. Ten si ale ještě víc cení jiné věci - že Missy už krátce po svém triumfu vzpomněla své sousedy. "Pro Auroru to znamená straně moc. I její slova nám pomohou v hojení našich ran. Svědčí to o jejím charakteru," blahořečil starosta mladou hrdinku.

Zač tolik chvály? Vlastně toho Franklinová zase tolik neřekla. "Byla to tak hrozná chvíle. Tolik mnou otřásla. Myslím na to po celou dobu," svěřila se novopečená olympijská šampionka z trati 100 metrů motýlek.

Pro Coloraďany, kteří mají za sebou kromě Holmesovy střelby ještě dva velké požáry (ten v High Parku znamenal likvidaci 260 domů, ten poblíž Colorado Springs připravil o život manželský pár a 340 domácností obral o střechu nad hlavou), však taková slova zjevně měla velký význam...

Autor:
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze