Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Americká štafeta možná přijde o zlato ze Sydney

18 2004
Grossetto - Před začátkem olympijských her v Aténách se rozbíhají jednání o medailích ze Sydney. Mezinárodní atletická federace totiž požádala olympijský výbor o odebrání zlatých medailí americké štafetě na 4x400 metrů z posledních her. A je velmi pravděpodobné, že výbor vyhoví. Důvodem je dopingový případ Jeroma Younga. Novými olympijskými vítězi by se tak stali Nigerijci.

V průběhu loňského světového šampionátu v Paříži vyšlo najevo, že Young měl v roce 1999 pozitivní test na anabolický steroid nandrolon.

Američtí atletičtí funkcionáři ho však před Sydney nepotrestali a Young běžel v americké olympijské štafetě v rozbězích a v semifinále.

Sportovní arbitrážní soud CAS v Lausanne na konci června s konečnou plaností rozhodl, že Young měl dostat dvouletý trest a na olympijských hrách v Sydney neměl co pohledávat.

Vedení světové atletiky se proto nyní na mimořádném zasedání během juniorského mistrovství světa v Grossetu rozhodlo, že MOV požádá o odebrání zlaté medaile.

"Na základě tohoto stanoviska IAAF věříme, že výsledkem bude odebrání medailí," citovala agentura AP generálního sekretáře atletické asociace Istvána Gyulaie. Fenomenální Michael Johnson by tak měl přijít o poslední zlatou medaili v kariéře.

Na prohřešek svého týmového kolegy by doplatili také Alvin Harrison, Antonio Pettigrew, Calvin Harrison a Angelo Taylor.

Konečný verdikt Mezinárodní olympijský výbor vynese v srpnu, kdy se bezprostředně před olympijskými hrami v Aténách v řecké metropoli sejdou členové jeho výkonného výboru.

Autoři: ,


Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...Najdete na iDNES.cz