Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Američtí volejbalisté: tým zasažený vraždou vyhrál

Američtí volejbalisté se radují z olympijského zlata. | foto: Reuters

27 2008
Takové příběhy se vidí jen ve filmech. Navíc výhradně v těch špatných. Jenže ono se to vážně stalo. Před dvěma týdny byl v Pekingu ubodán Todd Bachman, tchán kouče amerických volejbalistů Hugha McCutcheona. Tři zápasy vedl Američany na olympiádě jen asistent, zdrcený trenér se vypravil za svou ženou Elisabeth.

Ale od manželky uslyšel: "Vrať se k týmu. Udělal jsi hodně pro to, abyste uspěli. Byla by škoda to zahodit." Poslechl ji a s podceňovaným mužstvem vyhrál olympijské zlato. Zázrak? Říkejte tomu, jak chcete.

Tým USA ani jednou neprohrál, ve finále si poradil i s fenomenální Brazílií. "Vyhráli jsme to pro Hugha," vyznal se jeden z hráčů Ryan Millar.

Své ženě, bývalé volejbalové reprezentantce, volal McCutcheon hned po finále. Než stačil cokoli říct, sama ho předešla: "Vím, viděla jsem to v televizi. Vyhráli jste, vyhráli jste!"

Když to dojatý McCutcheon o několik minut později vyprávěl novinářům, vysvětloval, že na žádné velké projevy při hovoru nedošlo. "Jen jsme každý poslouchali smích toho druhého. Víc nebylo třeba říkat."

Týmu však podle kouče nezbývalo nic jiného, než jít a dohrát turnaj se ctí: "Předvést to nejlepší, co v něm je. Jsem na všechny hrdý, že to zvládli." 

Autor:


Nejčtenější

Škoda Superb 2.0 TDI 2015 ·
Škoda Superb 2.0 TDI 2015 ·

r.v. 2015, naj. 46 799 km, diesel
630 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze