Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ammann má druhé skokanské zlato

13 2002
Salt Lake City - Také druhé olympijské zlato v soutěži skokanů míří do Švýcarska a opět se o něj postaral Simon Ammann. Na velkém můstku předvedl mladý závodník dva nejdelší skoky a suverénně vyhrál před Malyszem a Hautamaekim. Němec Hannawald ve 2. kole upadl a o medaili přišel. Do 2. kola se nedostali Jan Mazoch ani Jakub Janda.

Simon Ammann si připravil další báječné představení, na jehož konci se zaleskla už druhá nečekaná zlatá medaile. Švýcar se v obou kolech přenesl přes hranici 130 metrů a při stylové vytříbenosti svých skoků nechal zbytek startovního pole daleko za sebou. Za skoky dlouhé 132,5 a 131 metrů nastřádal celkem 281,4 bodu a druhého Poláka Malysze nechal za sebou takřka o 12 bodů.

"Jsem z toho úplně roztřesený, celý se chvěji," prohlásil Ammann, který se dnes zapsal do skokanské historie. "Nemám slova, abych popsal, jak se cítím. Možná to tak nahoře nevypadalo, ale byl jsem nervózní jako hrom," přiznal Ammann. "Po odrazu jsem ale cítil, že to je dobré, že letím hodně daleko. Nemohu uvěřit, že
jsem zase vyhrál," kroutil ještě dlouho po posledním skoku soutěže Švýcar, který po pádu v Německu minulý měsíc raději vynechal dva závody Světového poháru.

Bramborová medaile a slzy pro pláč zbyly pro velkého favorita soutěže Němce Hannawalda. Ten se po 1. kole dělil s Ammannem o 1. příčku a také druhý skok jej zanesl pořádně daleko. Na hranici 133 metrů ale Němec neustál dopad, lehl si na lyže a bodové srážky odepsaly jeho medailové naděje.

"Když jsem viděl, že mi k bronzu nakonec chybělo jen sedm desetin, byla to pro mne další rána. Jsem super frustrován," prohlásil v cíli Hannawald, který v letošní sezóně uchvátil zejména výhrami ve všech čtyřech závodech Turné čtyř můstků.
"Sudí ale v mém případě rozhodli správně," připustil nakonec krátce poté, co Němci stáhli protest. Hannawald si původně myslel, že neupadl, ale pouze si sáhl rukama na zem; po zhlédnutí videozáznamu ale názor změnil.

Hannawaldova výpadku využil Adam Malysz a také Fin Hautamaeki, kterému neočekávaně spadla do klína bronzová medaile.

Tak jako v závodu na středním můstku, ani tentokrát nedokázal žádný z českých skokanů překročit hranici 2. kola. Znovu se nejlépe prezentoval Jan Mazoch, jemuž ale 114 metrů stačilo pouze na 36. místo. V duchu dosavadních nevýrazných výkonů se prezentoval Jakub Janda. Jeho lyže se setkaly se zemí na metě 108,5 metru, což spolu s 91,3 bodu znamenalo až 44. místo. Účast ve 2. kole pro něj tedy zůstala v nedohlednu.

Výsledky závodu naleznete ZDE

Simon Ammann nastoupil do soutěže skokanů na velkém můstku jako čerstvý olympijský vítěz

Švýcarští skokané nadšeně oslavují už druhé Ammannovo zlato

Simon Ammann jako by ještě nemohl uvěřit, že vybojoval na olympiádě už své druhé zlato

Autoři:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz