Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Nechtěla jsem se pomstít Rusku, říká biatlonistka Kuzminová

10 2014
Soči (Od našeho zpravodaje) - V roce 2008 se stala občankou Slovenska a v Soči pro tuto zemi vybojovala už druhou zlatou olympijskou medaili. Tu první získala biatlonistka Anastasia Kuzminová ve Vancouveru v roce 2010 ve sprintu na 7,5 kilometru. Rusové ji v roce 2006, když otěhotněla, vyřadili z reprezentace. Ona to ale nevzdala a pod slovenskou vlajkou dál sklízí úspěchy.

Co se vám honí hlavou den po druhém olympijském zlatu?

Je to neuvěřitelně krásný pocit. Musím říct, že nám vyšlo počasí, byl nádherný den, nefoukal vítr. Měla jsem štěstí, že se mi podařilo střílet bez chyby. 

Jak náročná to pro vás byla trať? 
Byla velmi náročná a všechny jsme bojovaly samy se sebou i se soupeřkami. O to větší radost ze zlata mám. 

Moc lidí vám nevěřilo, že zlato z Vancouveru obhájíte. 
To je pravda. Vždyť dosavadní sezona neprobíhala zrovna podle mých představ. Proto jsem ráda, že se vše podařilo načasovat přímo na olympijské hry. 

Komu byste ráda poděkovala?
Jsem vděčná Slovensku, rodině, týmu, všem, kteří při mně stáli. Rozhodně jsem nenastupovala do závodu s tím, že se chci někomu pomstít. Soustředila jsem se jen na svůj vlastní úspěch. A to mi stačí. Tohle zlato stálo hodně dřiny, odříkání a tréninku. Ale do poslední chvíle jsem věřila, že se to povede.

Už myslíte na další závod? 
Už se na něj plně soustředím. V dalším závodě je třeba hlavně zvládnout trať, dobře střílet a hlavně se udržet a nepropadnout se. Ale bude to hodně těžké.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze