Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je to veselá kolekce, těší olympijské oblečení atletku Drahotovou

27 2016
Svůj závod v brazilském Riu má naplánovaný až na 19. srpna, už teď ale Anežka Drahotová ví, v čem do Brazílie na olympiádu vyrazí. K hlavním prvkům olympijské kolekce, která byla ve čtvrtek v Praze představena, patří i stylizovaná postavička Emila Zátopka. „A celkově je to hodně barevné,“ těšilo juniorskou mistryni světa v chůzi na 10 kilometrů.

Jak se vám kolekce líbí?
Už na pohled je hrozně barevná. Na to já nejsem úplně zvyklá, ale v tomhle se cítím dobře a myslím, že je to veselé oblečení. Do Ria se bude hodit, evokuje to náladu brazilského festivalu.

Nejste zvyklá? Na co jste zvyklá?
Nosím spíš černou, šedou a bílou, takové tlumené věci. A tohle oblečení je celé bílé, k tomu navíc žlutá, červená, zelená...

Fotogalerie

...nebude vám to vadit?
Myslím, že ne (zasměje se). Spíš to bude takové zpestření a jsem ráda, že je to takhle nápadné. Člověk aspoň pozná ty své lidi, svůj tým.

Která část oblečení se vám nejvíc zamlouvá?
Nejvíc se mi líbí to, co jsem paradoxně ještě neviděla, jenom na modelu. Je to sako na zahajovací ceremoniál, které je velice elegantní a pěkné. Jinak se mi to líbí obecně, všechny části oblečení jsou hodně provázané, líbí se mi, jak to jde k sobě.

A co Rio, už se tam těšíte?
Na Rio až tak ne, jako spíš na tu olympiádu. Vlastně by mi vůbec nevadilo, kdyby se odehrávala v Evropě. Z pohledu výkonu vytrvalce je to tak trochu do neznáma. Ale na druhou stranu, je to tam takové exotické, zajímavé.

S jakým cílem do Ria pojedete?
Kdyby to stačilo na finálovou osmičku, byla bych spokojená. Ale pokud to bude výš, budu samozřejmě ráda.

Máte v plánu navštívit v Brazílii nějaký jiný sport?
Chtěla jsem se podívat skoro na všechny, hlavně na cyklistiku. Ale závodím skoro na úplném konci programu (2 dny před koncem), takže jsem se ještě vůbec nedívala, jestli něco stihnu. Obávám se, že to budu sledovat spíš z televize než na sportovišti.

Micku čekají zkoušky, až pak je na řadě Rio

Těžké tři měsíce má před sebou plavec Jan Micka. Nejprve ho na Vysoké škole ekonomie a managementu čeká pět závěrečných zkoušek, až pak začne myslet na Rio. „Ještě je to fakt za dlouho,“ usměje se český rekordman. Do Brazílie se ale těší už teď. „A to náramně, je to město karnevalů. Jedna z destinací, do které jsem se vždycky chtěl podívat, teď se mi to povedlo.“ Z olympijské kolekce se mu líbí všechno, nejvíc pak asi plážová košile. „Ale i klobouky, kraťasy, koupací šortky. K tradičním českým barvám přibyla ještě žlutá a zelená a s tím jsem spokojený, líbí se mi to.“

Autor:


Další z rubriky

MOV zahájil disciplinární řízení s 28 ruskými sportovci

Ilustrační snímek

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) zahájil disciplinární řízení s 28 ruskými sportovci, kteří jsou...

Kvůli dopingu v Soči nesmějí závodit i čtyři ruští skeletonisté

KUK. Alexandr Treťjakov si jede pro zlato ve skeletonu.

Mezinárodní federace bobového sportu a skeletonu pozastavila činnost čtyřem ruským skeletonistům....

Jamajčané byli v Pekingu pozitivní na clenbuterol a MOV o tom mlčel

Usain Bolt před tabulí se světovým rekordem - Jamajský sprinter Usain Bolt před...

Mezinárodní olympijský výbor zatajil a dále nevyšetřoval pozitivní dopingové testy několika...Najdete na iDNES.cz