Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Český dům je v obležení. Britové se doslechli, že tu koupí vstupenky

31 2012
Londýn (Od zpravodajů iDNES.cz) - Stovky Britů stojí od rána ve frontách před Českým domem v Londýně. Po zprávě deníku The Sun, že zde jsou v prodeji olympijské vstupenky, vzali české centrum útokem. "Nabízíme přebytky, které se doma neprodaly. Měla to být doplňková služba pro návštěvníky, ale pak se to rozkřiklo," říká ředitelka Českého domu Alena Kindová.

Bezpečnostní služba, která zajišťuje ostrahu, má od rána o starost navíc. Strážci u vchodu regulují příchody zájemců o vstupenky. Dovnitř vpouštějí jen takové množství lidí, které se vejde do chodby u prodejní přepážky. Lidé ve frontě jsou navíc průběžně informováni o vyprodanosti, aby někdo nezaplatil pětilibrové vstupné do domu a pak nepřišel zkrátka.

V Českém domě jsou k mání zbytky z přídělů, které byly v uplynulých měsících v předprodeji v ČR prostřednictvím cestovních kanceláří a sítě Ticketstream. "Jde asi o deset procent z původního množství. Nechtěli jsme, aby zůstaly ležet ladem, a tak jsme po konzultaci s anglickými úřady začali vstupenky prodávat tady," vysvětluje ředitelka Kindová.

"Vzali jsme si tak k srdci výzvy organizátorů olympiády, kteří bojují proti prázdným místům v hledištích," dodává v nadsázce.

Olympijské vstupenky jsou v prodeji v Českém domě už od jeho otevření, tedy od minulého pátku. Dokud se zpráva nerozkřikla, nakupovali tu jen hosté domu.

"Neměli jsme v úmyslu zprávu o prodeji vstupenek medializovat, ale šuškanda je výborný marketingový nástroj, a tak se to rychle rozkřiklo. Nakonec se ta informace dostala i do novin," říká ředitelka Kindová.

Do prodeje jdou vždy lístky na tři dny dopředu, pokaždé přibližně dvě stovky. Někteří zájemci se tak vracejí opakovaně. "Kamarád dal odkaz na Facebook. Byl jsem zvědavý, a tak jsem se přišel podívat. A funguje to, už jsem tu byl dvakrát a vždycky jsem si něco vybral," řekl návštěvník, který se představil jako Francis.

Najdete na iDNES.czmobilní verze