Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ani osobní rekord Černé na postup nestačil

18 2000
S y d n e y - Smůlu si zřejmě přibalila do svých zavazadel na olympijské hry do Sydney česká plavkyně Hana Černá. Šestadvacetileté závodnici z Brna už v sobotu uniklo olympijské finále polohového závodu na 400 metrů o jediné místo a podobná situace ji potkala i na poloviční trati. K účasti ve večerním semifinále jí nepomohl o ani první místo v rozplavbě a osobní rekord 2:17,58, kterým zaostala jen necelé čtyři desetiny sekundy za národním rekordem Lenky Maňhalové. "Sice se cítím super, protože jsem si vylepšila osobák o celou sekundu. Ono to ale asi stejně stačit nebude," prorokovala Černá svůj osud před zbývajícími rozplavbami. A nemýlila se.
Jako poslední se do semifinále vešla Němka Sabine Klenzová (2:17,18) a na českou plavkyni zbyla sedmnáctá, první nepostupová příčka.

"Ještě pořád trochu bolí vyřazení na delší trati, ale nejsem zklamaná ze sebe, spíš z toho, jak to dopadlo," přiznala svěřenkyně trenéra Josefa Nalezeného. "Časy dokazují, že mám
natrénováno, a psychicky mně pomáhají se zase dostat do pohody."

Černá, jediná česká zástupkyně v dopoledním plaveckém olympijském programu v Aquatic Centre, zahájila v druhé rozplavbě pomaleji a po motýlkářském a znakařském úseku obracela pátá. Až na prsařské padesátce se propracovala na druhou pozici a ve
finiši zdolala i dlouho vedoucí Alenku Kejžarovou ze Slovinska.

Na účast v semifinále to ale nestačilo, a tak české plavkyni zbývá v Sydney poslední šance - v kraulovém závodu na 800 metrů. "Ještěže Dan Málek zaplaval tak fantasticky. To pomáhá naší skupině i celému českému plavání," dodala.
Autor:


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze