Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Arbitráž: cyklista Eadie může na olympiádu

19 2004
Sydney - Mezinárodní sportovní arbitráž očistila australského cyklistu Sean Eadieho z podezření z pašování nedovolených dopingových látek a závodník tak může startovat na olympiádě. Mluvčí australského národního olympijského výboru totiž vzápětí po rozhodnutí činovníků potvrdil, že pětatřicetiletý jezdec se vrátí zpět do reprezentačního týmu.

Vedení australské federace Eadieho minulý týden z nominace vyloučilo, neboť byl vyšetřován kvůli tomu, že před pěti lety údajně chtěl do země propašovat růstové hormony.

Mistr světa ve sprintu z roku 2002 se proti tomu okamžitě odvolal ke sportovní arbitráži v Lausanne a ta po čtyřhodinovém jednání rozhodla v jeho prospěch.

"Budeme se řídit rozhodnutím arbitráže," řekl mluvčí Australského olympijského výboru. "Je to pouhá formalita, jeho nominace nám bude znovu předložena a my ji potvrdíme," dodal.

Minulý týden národní olympijský výbor oznámil, že Eadieho nominaci neschválí. Vedení cyklistické federace ho proto z výběru stáhlo a na jeho místo zapsalo Bena Kerstena. Ten nyní pohrozil, že se rovněž odvolá, pokud bude z olympijského týmu po Eadieho návratu zase vyřazen.

Pětatřicetiletý Eadie byl před pěti lety obviněn z pokusu dovézt do země lidské růstové hormony. Celníci v roce 1999 zabavili balík s nedovolenými podpůrnými prostředky adresovaný cyklistovi a jeho obsah zlikvidovali.

Eadie, který nikdy neměl pozitivní test, nebyl obviněn z dopingu a mohl proto dál závodit.

V roce 2000 získal na olympijských hrách v Sydney bronzovou medaili, o dva roky později triumfoval na mistrovství světa.

Autoři: ,


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...Najdete na iDNES.cz