Arbitráž rozhodne o Edwardsové do středy

12 2004
Praha - Americká sprinterka Torri Edwardsová se příští středu dozví, zda uspěla s odvoláním u Mezinárodní sportovní arbitráže proti dvouletému trestu za doping. Mistryně světa v běhu na 100 metrů doufá, že CAS zvrátí rozhodnutí americké antidopingové agentury a ona bude moci startovat na olympijských hrách.

Nejvyšší sportovní soud, který má své sídlo v Lausanne, bude během olympiády mimořádně zasedat přímo v Aténách. "Zatím jsme jen slyšeli, že (Edwardsová) podá protest. Než sem do Atén dokumenty dorazí, bude sobota," vysvětlil středeční lhůtu generální sekretář CAS Matthieu Rebb.

Pozdější termín rozhodnutí už nepřipadá v úvahu, protože zástupci jednotlivých výprav musejí nejpozději ve středu nahlásit do pátečních atletických závodů konkrétní jména. Pokud Edwardsová s protestem uspěje, bude moci startovat na stovce, pokud CAS její odvolání proti trestu zamítne, nahlásí Američané k rozběhu Gail Deversovou.

Edwardsová měla v dubnu na mítinku na ostrově Martinik pozitivní test na zakázaný stimulant niketamid. Sprinterka se hájí tím, že nedovolenou látku obsahovaly tablety glukózy, které dostala od svého fyzioterapeuta. USADA ji přesto ve středu potrestala zákazem startů na dva roky.

Torri Edwardsová při americké olympijské kvalifikaci

Autor:

Nejčtenější

Součástí nástupového oblečení olympioniků v Tokiu bude modrotisk

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v...

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v Tokiu 2020 bude i...

Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Najdete na iDNES.cz