Argentincům chybí doklady k lodím

8 2004
Praha - Argentinští veslaři jsou v Aténách stále na suchu, nemají totiž lodě, byť ty už před půldruhým měsícem vyrazily po moři z Buenos Aires. Jejich funkcionáře ale nemají v ruce dokumenty, aby je mohli převzít. "Další den uběhl jako voda a my pořád nemůžeme veslovat," citoval argentinský list Clarin jednoho z naštvané pětice reprezentantů, kteří dorazili do řecké metropole už v úterý.

Řekové začali kupovat olympijské lístky
Řekové proslulí svým zlozvykem nechávat všechno na poslední chvíli začali necelý týden před začátkem olympiády skupovat vstupenky ve velkém. Pořadatelé prodali za poslední tři dny 150 tisíc lístků, a tak věří, že se jim podaří splnit svůj cíl: z celkového počtu 5,2 milionu udat alespoň 3,4 miliony.  Podle agentury Reuters v neděli na prodejních místech v Řecku postávaly tisícovky lidí.

Mexické smolaře teď navíc okradli
Mexičtí novináři se v dějišti olympijských her dostali opakovaně do problémů. Nejnověji byli dva jejich fotoreportéři okradeni podvodníky, kteří se vydávali za bezpečnostní agenty. Reportéři stanice Azteca TV vyčíslili škodu na 1700 eur.  Před několika dny měli potíže jiní dva zaměstnanci mexické televize, které zbili členové pobřežní hlídky v Pireu, když pořizovali záběry v přísně střeženém přístavu. Později se jim dostalo omluvy. 

Irský vytrvalec Lombardo dopoval
Irskou výpravu zasáhla zpráva o dopingu vytrvalce Cathala Lombarda. Šampion země měl startovat v Aténách v bězích na pět a deset tisíc metrů, teď mu ale vystavil stop nález krevního prostředku EPO. V pondělí jej čeká výslech před národním olympijským výborem, potom se definitivně rozhodne, zda se bude moci postavit na start.
 
Triatlonistka Pilzová si zlomila ruku
Zlomený loket vyřadil z olympijské soutěže německou triatlonistku Christiane Pilzovou, jednu ze soupeřek Lenky Radové a Renaty Berkové. Bronzová medailistka z německého šampionátu upadla při cyklistickém tréninku a musela se podrobit operaci. Domácí svaz její místo neobsadí, protože žádná Němka už nesplnila nominační kritéria.
 
Organizátoři čelí podezření, že zvýhodnili politiky
Organizační výbor olympiády ATHOC odmítl obvinění, že by místním politikům a veřejně známým osobnostem poskytl zdarma vstupenky na aténské soutěže. "Způsob rozdělování vstupenek byl od samého počátku transparentní, zadarmo jsme nerozdali ani lístek," dušoval se mluvčí ATHOC Serafim Kotrosos. Připojil pouze, že na důkaz vděčnosti bylo rozhodnuto nabídnout členům řeckého parlamentu, politických stran a osobnostem veřejného života přednostní nákup některých vstupenek.
 
Vlajkonoškou Maroka bude atletka Bidouaneová
Marockou vlajku ponese při slavnostním zahájení Nezha Bidouaneová, dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek, jež se letos vrací na atletickou dráhu po mateřské a zdravotní pauze. Světová šampionka z let 1997 a 2001 a bronzová medailistka z předchozí olympiády v Sydney dostala přednost i před čtyřnásobným mistrem světa v běhu na 1500 metrů Hichamem El Guerroujem.

Autoři: ,


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL
Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL

V době od 15. 10. 2018 00:00 do 21. 10. 2018 23:59 odpovězte komentářem pod text soutěže na otázku: „Čím zabavujete svoje dítko při dlouhých cestách autem?“ Vyhrajte jednu z tankovacích karet v hodnotě 500 Kč, nebo 1000 Kč na nákup pohonných hmot i občerstvení na čerpacích stanicích MOL v konceptu Fresh Corner.Najdete na iDNES.cz