Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Asi se vdám do Ameriky, říká zklamaná Sudová

9 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Když lyžařka na boulích Nikola Sudová dojela svou kvalifikační jízdu, patřilo ji v průběžném pořadí 10. místo. V té chvíli ještě žila naděje na postup do olympijského finále. Stačilo, aby se před ní dostalo jen šest závodnic. Sudová stála pod sjezdovkou už bez lyží, opřená o hůlky. Pozorně sledovala soupeřky a občas zklamaně sklonila hlavu. Nakonec jí chyběly tři příčky. "Moc jsem tomu věřila. Snad kdybych byla Američanka, jsem ve finále," smutně prohodila.Další zpravodajství ze závodu

Přízeň rozhodčích a sympatie k domácím závodníkům, to bylo téma prvního hovoru Sudové s trenérem Radkem Herotem. "Viděl jsem Nikolu jen zeshora a myslím, že její jízda byla bez velkých chyb. Byla sice pomalejší, stejně si finále zasloužila," tvrdí Herot. Podle jeho názoru rozhodčí nadměrně přáli americkým a kanadským závodnicím.

"Kdyby se tenhle závod jel na Světovém poháru, bylo by pořadí úplně jiné. Spousta soupeřek byla sice rychlejší, ale jejich jízda byla neurovnaná a rozháraná. Ty body si nezasloužily."

Sudová jeho slovům jen přikyvovala. "Třeba první skok se mi povedl lépe než dalším holkám, ale měla jsem míň bodů. Co s tím? Asi se budu muset vdát do Kanady nebo Ameriky," neztrácela humor ani po vyřazení.

"Přitom jsem měla z jízdy hodně dobrý pocit. A když jsem se včera dozvěděla, že do finále postupuje dokonce šestnáct závodnic, věřila jsem si moc. No jo, tak holt za čtyři roky. To už snad budu mít u rozhodčích větší jméno."

Sjezdovka v Deer Valley byla zaplavena davy domácíh fanoušků, kteří přijeli v očekávání první americké medaile na letošních hrách. Neodradila je ani pořádná zima ve stínu mezi okolními kopci. "To mě docela vadila, Museli jsme tu být už v sedm ráno ve stanu. Cítila jsem, že jsem trochu ztuhlá," přiznává Sudová.

Její první olympijské vystoupení tedy trvalo přesně 40,9 sekundy. "Je mi jenom devatenáct let, závodím ve Světovém poháru první sezonu, tak se s tím nějak srovnám. Kdyby mi bylo o pět víc, asi mlátím hlavou do zdi," říká napůl vážně. V Salt Lake City zůstaně až do 21. února. "Půjdu se aspoň podívat, jak se bude dařit Aleši Valentovi."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze