Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Aspoň třicet medailí. To je ruský cíl pro Atény

15 2004
Moskva - Zisk minimálně třiceti medailí plánují ruští reprezentanti před začátkem olympijských her. O cenné kovy bude v Aténách bojovat 467 sportovců. "Máme velmi silný a vyrovnaný tým. Pokud se nestane něco zvláštního, tak těch třicet medailí získáme," věří předseda Ruského olympijského výboru Leonid Ťagačov.

"Jsme schopni se utkat s našimi hlavními soupeři z USA a Číny," prohlásil Ťagačov. Zároveň nevyloučil, že pokud Rusové v Aténách propadnou, ze své funkce odstoupí.

Konkurovat Rusům budou co do počtu právě týmy Spojených států, jež plánují vyslat přes 500 sportovců, a také Čína a Německo, které bude údajně zastupovat kolem 480 závodníků.

Ruská delegace, která bude mít celkem na 730 členů, se do Atén vydá 5. srpna. Vedle míst v olympijské vesnici ROV pro své sportovce a funkcionáře rezervoval také místa v aténských hotelích. Mnozí z nich si prý zakládají na soukromí.

Za zlatou medaili by měli ruští olympionici obdržet 50.000 dolarů, za stříbrnou 30.000 a za bronzovou 20.000. Vítězové rovněž obdrží od státu zdarma byty a auta.

Autoři: ,


Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...Najdete na iDNES.cz