Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Ať chytá v dnešním čtvrtfinále Vokoun

22 2006
(Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Čekali byste leccos. Že skokan Janda vyhraje v Turíně zlato. Že hokejisté porazí Švýcary. Ale že se rozplyne nedotknutelnost české brankářské dvojice, to netušil nikdo. I když se zranil Hašek, byl tu přece Vokoun. Jistota z MS. Jenže stala se věc pozoruhodná. Vokounovi pláchla forma.

 

 

 

Proti Kanadě nasadil kouč Hadamczik do druhé třetiny Hniličku. Původně trojku, „olympijského turistu“. A vida! Od Kanady nedostal gól.

Co bude dál? Kdo bude chytat ve čtvrtfinále? Jen pro zajímavost - sázková kancelář Tipsport před olympiádou vypsala kurz 10:1 na to, že ve čtvrtfinále her nastoupí Hnilička. Nevsadil na to nikdo.

Teď to nezní tak bláznivě. „Dejte tam brankáře s fazónou,“ nabádají fanoušci. Vskutku - Hnilička byl spolehlivý. Celkově ale včera čelil jen dvěma vážným pokusům. Dost na to, aby se řeklo, že obstál. Málo na to, aby to znamenalo něco víc.

To Vokoun je brankář číslo jedna. Musí být. I po zbabrané skupině. Tým mu věří. Vsadit teď na Hniličku, to by byl velikánský risk. Je pozdě to řešit. Hnilička měl dostat šanci dřív. Nedostal. Proto je to jasné.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze