Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ať si každý udělá obrázek sám, říká běžkyně

20 2002
Soldier Hollow - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - "Bude to loterka, stát se může opravdu cokoliv," upozorňoval na olympijských hrách v Salt Lake City ještě před úterním sprintem trenér Kateřiny Neumannové Stanislav Frühauf. Na jeho slova došlo, česká běžkyně na lyžích a jedna z velkých favoritek prohrála ve čtvrtfinále s papírově slabšími soupeřkami. "Zklamání? Samozřejmě, ale nevím, jestli největší v životě. Čtvrté místo o desetinu v kombinaci mě možná mrzelo víc," přiznala Kateřina Neumannová. "Tehdy jsem po medaili sahala, dneska byla ještě hodně daleko." O závodě čtěte ZDE

Ve čtvrtfinále se zdálo, že se ve sjezdech můžete uštvat, zatímco soupeřky za vámi jedou s obrovskou lehkostí. Měly pomalé lyže opravdu takový vliv?
Těžko k tomu můžu něco říct, protože jsem se neviděla. Nechci svůj neúspěch svádět na lyže. Ať si každý, kdo závod shlédl, udělá obrázek sám.

Přitom dopolední kvalifikaci jste vyhrála.
Jenomže pak se podmínky úplně změnily. Testovala jsem jiné lyže, než na kterých jsem jela ráno. Zkoušela jsem celkem pět párů. Od firmy jsem ještě dostala nové, se strukturou na mokrý sníh, na němž se jelo odpoledne.

Dalo se vůbec něco změnit?
Na lyžích makal celý tým a v rámci možností odvedl naprosto perfektní práci. Mazání nehrálo roli, servismani udělali všechno, co se dalo.

Stalo se vám někdy něco podobného?
Obdobný průšvih jsem v Soldier Hollow zažila loni, kdy napadl čerstvý sníh.

Olympiáda v Salt Lake City vám přinesla hodně smutku.
Myslím, že neodjedu zklamaná. Jedna medaile mi zůstala, aspoň.

Budete chtít chvíli na lyžování zapomenout?
Zkusím se připravit a zmotivovat na březnové vyvrcholení Světového poháru. Posledních pár dní tady zlehka potrénuju a pak zkusím štěstí v Lahti.

Jaký je váš program v následujících dnech?
Na třicítce nemám šanci, takže mě čeká štafeta. Ani ještě nevím, jaký úsek pojedu.

Na utkání českých hokejistů se Švédskem, které jste měla v plánu, jste se nakonec nedostala. Stihnete ve středu čtvrtfinále s Ruskem?
Na hokej zajdu v Salt Lake City poprvé. Doufám, že kluci dopadnou lépe než já dneska.

Autor:


Další z rubriky

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz