Aténský test kanoistů nebude...

19 2004
Praha - Potíže s olympijským kanálem v řeckém Schinias neberou konce. Organizátoři totiž definitivně zrušili aténský závod Světového poháru rychlostních kanoistů v Aténách, který měl být zároveň testem olympijské trati. Úvodní pohárové klání se mělo konat již 7.-9. května, později bylo o měsíc odložen.

Důvodem zrušení je skutečnost, že kanál dosud neprošel schvalovacím řízením Mezinárodní kanoistické federace ICF.  "To je fakt paráda," reagoval ironicky Martin Doktor, zatím jediný jistý český rychlostní kanoista, jenž si účast v Aténách vybojoval.

"Potřeboval jsem tam trénovat, abych si zvykl na tamní podmínky. Takhle se tam projedu dva dny před olympiádou. Nebude to stát za nic," láteřil bývalý dvojnásobný olympijský vítěz.

 Doktor zatím neví o žádné možnosti, kdy by si kanál mohl vyzkoušet. "Netuším, nevím nic. Nemám ponětí, co bude," hudroval.

Vinou potíží s aténským závodem se přitom přesouvaly další Světové poháry. První červnový víkend se měl odjet podnik v Szegedu, který se však místo toho bude konat až 25. až 27. června v německém Duisburgu, týden po třetím dílu SP v Račicích.

"Jsou to jen samé problémy, protože člověk pořád předělává svůj plán na sezonu, 'přebukovává' letenky, o zařizování dopravy lodí ani nemluvě," rozčiloval se Doktor.

Kanoistický kanál v Aténách je prý prakticky hotov, ale stále zbývá doladit některé detaily. "Ještě stále není zcela dokončen," řekl agentuře SID předseda ICF Ulrich Feldhoff, podle jehož informací se na trati v současnosti ani nedá trénovat. Funkcionář se však nechtěl pouštět do velké kritiky.

"Šedesát procent sportovišť ještě nemělo ani testovací závod," upozornil.  Na kanálu v Schinias se totiž závodilo už loni v srpnu, ale jednalo se o mistrovství světa juniorů ve veslování, které navíc skončilo skandálem. Kvůli velkému větru byl program nejprve o den odložen a pak veslaři závodili brzy ráno.

Přesto se některé posádky vinou nárazového větru vykoupaly. Další potíže měla německá veslařská výprava, která onemocněla zřejmě kvůli hotelové stravě salmonelózou.

Autoři: ,

Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Najdete na iDNES.cz