Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Atény hlásí problém se střechou u bazénu

18 2004
Atény - A je tu další problém při stavbě olympijských sportovišť v Aténách. Podle vládního zmocněnce pro organizaci her Evangelose Venizelose je velká potíž se zastřešením plaveckého areálu. Dodavatel totiž odmítl zahájit stavbu, neboť zvolená technologie neodpovídá jeho požadavkům a standardům.

Do olympijských her zbývá půl roku. Pořadatelé však slíbili najít alternativní řešení.  "Máme problém se střechou plaveckého bazénu," pravil Venizelos. Zastřešení bazénu v hlavním olympijském komplexu je nutné kvůli kvalitně televizních přenosů.

"Mezinárodní olympijský výbor a jeho kolegové v Aténách budou v následujících dnech jednat o řešení," řekl Gilbert Felli, výkonný ředitel MOV pro olympiádu.

Nejvyšší vedení MOV se k případu odmítlo vyjádřit. Venizelos ale tvrdí, že rozhodnutí, jestli střecha bude zkompletována podle původního plánu, nebo zda bude nalezeno náhradní řešení, padne do čtyř dnů.

"Plavecké soutěže budou sledovat diváci z celého světa, a proto je nutné vytvořit televizi co nejlepší podmínky," uvedl k potížím s odrazem slunečných paprsků ve vodě.

Podle posledních zpráv bude problémová střecha hlavního olympijského stadionu v Aténách na svém místě už na zahájení her, třebaže ještě v minulých měsících se hovořilo o příliš velkém zpoždění.

Stavbu prý neohrozí ani další dvoudenní zpoždění kvůli špatnému počasí a sněhově kalamitě v minulém týdnu.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze