Atleti představili dresy pro Rio. Povedly se, říká tyčkař Kudlička

DRESY PRO RIO. Novou kolekci si vyzkoušeli (zleva) Tomáš Staněk, Jan Kudlička, Tereza Vokálová, Nikola Bendová, Filip Sasínek i Michaela Hrubá. | foto: Český atletický svaz

27 2016
Čeká je ještě evropský šampionát v Amsterdamu, který začíná 6. července, přesto už atleti vědí, v čem poletí do Ria. Český atletický svaz v pondělí odpoledne představil novou kolekci atletických dresů, ve které budou Češi na olympijských hrách v Brazílii soutěžit. „A moc se mi to líbí,“ říká tyčkař Jan Kudlička.

První, co na nové kolekci zaujme, jsou výrazné grafické detaily, které oblečení oživují a zdůrazňují těla sportovců v pohybu. Zároveň je nová souprava udělaná tak, aby sportovce podporovala v maximálním výkonu a nijak je neomezovala. „Šortky drží...“ hlásí sprinterka Nikola Bendová. „...a podprsenka taky,“ doplní ji se smíchem čtvrtkařka Tereza Vokálová.

„Nová inovativní, lehká technologie NikeAeroswift s revolučním vláknem odvádí pot o 44 % procent lépe než předchozí modely a také schne o třetinu rychleji,“ píše se v prohlášení Českého atletického svazu.

Všechno oblečení je přitom v souznění s ochranou životního prostředí vyrobeno z recyklovaného polyesteru.

Fotogalerie

„Hlavním cílem bylo zjednodušit konstrukci dresu ve snaze minimalizovat váhu. To se podařilo díky pokročilým výrobním procesům,“ vysvětluje svaz.

Testování nové kolekce probíhalo hodiny v aerodynamických tunelech, které pomáhají snížit největší možný odpor sportovce. S touhle technologií nejprve přišli sprinteři, teď už se ale používá napříč všemi běžeckými disciplínami.

„Velice si ceníme spolupráce s Českým atletickým svazem, který vychovává a podporuje špičkové sportovce,“ říká Lucie Grošaftová z Nike. „Jsme rádi, že můžeme našim atletům poskytnout dresy vyrobené za pomocí nejnovějších technologií a věřím, že jim pomůžou posunout jejich výkony opět na další úroveň. Těším se, až budeme společně slavit jejich další velké úspěchy,“ dodává.

Sprinterka Nikola Bendová v novém atletickém dresu pro olympijské hry v Rio de...

Sprinterka Nikola Bendová v novém atletickém dresu pro Rio

Firma Nike šije Českému atletickému svazu oblečení už pěknou řádku let a tahle spolupráce bude minimálně dalších osm let pokračovat.

„Jsem rád, že kvalitou kolekce se nyní stavíme k velkým zemím jako je Velká Británie, Spojené státy americké, Německo nebo Kanada, “ říká Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu.

Kromě dresů samotných sportovců představil svaz i kolekci pro fanoušky. „Máme pro ně přichystaná speciální trička a mikiny, kterými se mohou identifikovat se svými oblíbenými atlety a být hrdi na své vzory,“ uvádí ředitel Českého atletického svazu Tomáš Janků.

Janků zároveň chce, aby byli čeští fanoušci pro sportovce lépe rozpoznatelní. „Takhle je v hledišti poznají na první pohled,“ vysvětluje.

Autor:

Nejčtenější

Spolupráce ČOV a Škody končí. České olympioniky bude podporovat Toyota

Olympijské kruhy

Český olympijský výbor bude mít od roku 2019 nového generálního partnera. Škodu Auto, se kterou ČOV...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Říše lži lamentuje: Svět lže. A vnější nepřítel se jí hodí

Richard McLaren hovoří o ruském dopingu.

Neopodstatněná urážka. Do očí bijící hulvátství. Nepodložená obvinění z McLarenovy zprávy by...

Kvůli dopingu v Soči nesmějí závodit i čtyři ruští skeletonisté

KUK. Alexandr Treťjakov si jede pro zlato ve skeletonu.

Mezinárodní federace bobového sportu a skeletonu pozastavila činnost čtyřem ruským skeletonistům....

Kazašský vzpěrač Ilin přišel kvůli dopingu hned o dvě olympijská zlata

RUKU NA SRDCE.  Kazach Ilja Ilin je prvním vzpěračem, který dokázal v Londýně

Kazašský národní hrdina vzpěrač Ilja Ilin přišel kvůli dopingu o zlaté olympijské medaile z Pekingu...

Najdete na iDNES.cz