Atleti představili dresy pro Rio. Povedly se, říká tyčkař Kudlička

DRESY PRO RIO. Novou kolekci si vyzkoušeli (zleva) Tomáš Staněk, Jan Kudlička, Tereza Vokálová, Nikola Bendová, Filip Sasínek i Michaela Hrubá. | foto: Český atletický svaz

27 2016
Čeká je ještě evropský šampionát v Amsterdamu, který začíná 6. července, přesto už atleti vědí, v čem poletí do Ria. Český atletický svaz v pondělí odpoledne představil novou kolekci atletických dresů, ve které budou Češi na olympijských hrách v Brazílii soutěžit. „A moc se mi to líbí,“ říká tyčkař Jan Kudlička.

První, co na nové kolekci zaujme, jsou výrazné grafické detaily, které oblečení oživují a zdůrazňují těla sportovců v pohybu. Zároveň je nová souprava udělaná tak, aby sportovce podporovala v maximálním výkonu a nijak je neomezovala. „Šortky drží...“ hlásí sprinterka Nikola Bendová. „...a podprsenka taky,“ doplní ji se smíchem čtvrtkařka Tereza Vokálová.

„Nová inovativní, lehká technologie NikeAeroswift s revolučním vláknem odvádí pot o 44 % procent lépe než předchozí modely a také schne o třetinu rychleji,“ píše se v prohlášení Českého atletického svazu.

Všechno oblečení je přitom v souznění s ochranou životního prostředí vyrobeno z recyklovaného polyesteru.

Fotogalerie

„Hlavním cílem bylo zjednodušit konstrukci dresu ve snaze minimalizovat váhu. To se podařilo díky pokročilým výrobním procesům,“ vysvětluje svaz.

Testování nové kolekce probíhalo hodiny v aerodynamických tunelech, které pomáhají snížit největší možný odpor sportovce. S touhle technologií nejprve přišli sprinteři, teď už se ale používá napříč všemi běžeckými disciplínami.

„Velice si ceníme spolupráce s Českým atletickým svazem, který vychovává a podporuje špičkové sportovce,“ říká Lucie Grošaftová z Nike. „Jsme rádi, že můžeme našim atletům poskytnout dresy vyrobené za pomocí nejnovějších technologií a věřím, že jim pomůžou posunout jejich výkony opět na další úroveň. Těším se, až budeme společně slavit jejich další velké úspěchy,“ dodává.

Sprinterka Nikola Bendová v novém atletickém dresu pro olympijské hry v Rio de...

Sprinterka Nikola Bendová v novém atletickém dresu pro Rio

Firma Nike šije Českému atletickému svazu oblečení už pěknou řádku let a tahle spolupráce bude minimálně dalších osm let pokračovat.

„Jsem rád, že kvalitou kolekce se nyní stavíme k velkým zemím jako je Velká Británie, Spojené státy americké, Německo nebo Kanada, “ říká Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu.

Kromě dresů samotných sportovců představil svaz i kolekci pro fanoušky. „Máme pro ně přichystaná speciální trička a mikiny, kterými se mohou identifikovat se svými oblíbenými atlety a být hrdi na své vzory,“ uvádí ředitel Českého atletického svazu Tomáš Janků.

Janků zároveň chce, aby byli čeští fanoušci pro sportovce lépe rozpoznatelní. „Takhle je v hledišti poznají na první pohled,“ vysvětluje.

Autor:


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Olympiáda v Riu výrazně překročila rozpočet. Stála 308 miliard korun

Etiopský vytrvalec Feyisa Lilesa běží pro stříbrnou medaili v olympijském...

Cena za loňské olympijské hry v Riu de Janeiro? 43,3 miliardy realů (asi 308,3 miliardy korun)....

Boxer Alojan a vzpěrač Sincraian dopovali a přijdou o medaile z Ria

Rumunský vzpěrač Gabriel Sincraian na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Ruský boxer Michail Alojan a rumunský vzpěrač Gabriel Sincraian přijdou kvůli dopingu o olympijské...

Keňský olympijský funkcionář byl zatčen pod postelí v bytě plném bot Nike

Ben Ekumbo

Viceprezident Keňského olympijského výboru byl v pondělí zatčen kvůli podezření z rozkrádání....Najdete na iDNES.cz