Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Atletům zvoní do posledního kola

5 2004
Praha - O víkendu vykrystalizuje definitivní složení olympijské výpravy. Atleti totiž mají poslední možnost ke splnění limitů. Několik adeptů se pokusí zajistit si letenku do Atén v sobotu na extralize na stadionu na Julisce, další se vydají na kvalitní mítinky do zahraničí.

Strachovat o svou zatím jistou pozici ve výpravě pro Atény se může také šest reprezentantů s limitem B (Maška, Šneberger, Vojtík, Kašpárková, Ščerbová a Martincová), s nímž může do Atény pouze jeden atlet. Vcelku klidní mohou být sprinter Vojtík, překážkářka Martincová a mílař Šneberger, neboť ve svých disciplínách nemají doma konkurenci.

Ale zbylí atleti se musí mít na pozoru. Ve hře o Atény tak je například Martina Darmovzalová, která může vyřadit z týmu buď trojskokanku Kašpárkovou, nebo dálkařku Ščerbovou, úřadující juniorskou mistryni světa.

Kašpárková by ráda na olympiádě zakončila kariéru, jejímž vrcholem bylo zlato z mistrovství světa 1997 právě z Atén. Ale pokud Darmovzalová skočí alespoň 14,11 metru a Kašpárková se nezlepší, zbudou jí oči pro pláč. Limit A, s nímž mohou do Atén tři reprezentanti, má hodnotu 14,20.

Ve hře jsou také kladivář Pavel Sedláček, který by v případě splnění limitu B a lepšího výkonu mohl vystrčit Vladimíra Mašku, půlkař Roman Oravec či tyčkař Štěpán Janáček, jehož zranění se zlepšilo.  "Těch adeptů je spoustu, ale je otázka, kdo to dokáže splnit. Já si myslím, že ještě tak jeden dva přibudou," řekl ČTK trenér reprezentace Václav Fišer. "Mohl by limit skočit Janáček, vypadal na posledním závodu moc dobře, nebo určitě Lampart," vypíchl největší adepty. Dálkař Petr Lampart skočil o víkendu s nedovolenou podporou větru 831 cm, tedy dokonce za přísnější A-limit.  "Pak jsou tam i Alena Rücklová či Standa Sajdok," připomněl Fišer také dva překážkáře.

Kromě Julisky se bude bojovat o limity i v zahraničí. Desetibojaři Jan Poděbradský a Jiří Ryba zkusí štěstí v Banské Bystrici, mílařka Andrea Šuldesová v Brasschaatu a nominační derniéru obstará nedělní mítink v maďarském Szombathely.

Autoři: ,


Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz