Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Augusta fandil u piva, Havlát s rukou v sádře

16 2002
Salt Lake City - Hokejový národ k nim teď vzhlíží s nadějí, ale před čtyřmi lety byli sami fanoušky. Deset současných reprezentantů i trenér Augusta sledovali olympiádu v Naganu pouze přes televizní obrazovku. Jak na tu dobu někteří z nich vzpomínají? Josef Augusta, kouč: "Finále jsem viděl na tenisovém večírku v Grand Hotelu v Jihlavě. Hospůdka byla plná, vůbec jsme nespali. Sedělo se u televize, výborné pivečko a sázky za deset korun. Vůbec mě nenapadlo, že na příští olympiádě budu taky já."

Jan Hrdina, útočník: "Byl jsem tehdy na farmě v Syracuse. Bydlel jsem v apartmánu s jedním kanadským spoluhráčem a moc zápasů jsem neviděl, protože AHL neměla žádnou přestávku a my jsme normálně hráli. Z celého finále jsem vlastně stihl jenom první třetinu."

Martin Havlát, útočník: "Bylo mi teprve šestnáct. Měl jsem zrovna zlomený loket a ruku v sádře. Dívali jsme se doma v Brně s tátou."

Pavel Kubina, obránce: "V té sezoně jsem často pendloval mezi farmou v Adirondacku a Tampou. Nagano jsem prožíval v pronajatém apartmánu v Adirondacku. Díval jsem se sám, ale skoro pořád jsem volal kamarádům a rodičům do Česka, abych alespoň slyšel, co se tam děje."

Petr Sýkora, útočník: "Už tehdy jsem si moc přál na olympiádě hrát. Byl jsem sice v New Jersey a hrával NHL, ale právě v období Nagana jsem měsíc marodil se zvrtnutým kotníkem. Viděl jsem úplně každý zápas. Maloval jsem si, že v Salt Lake City už taky budu."

Autor:


Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...Najdete na iDNES.cz