Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Australan Gosper chce nahradit Samaranche

23 2000
S y d n e y - Místopředseda Mezinárodního olympijského výboru Kevan Gosper dnes uvedl, že je připraven nahradit na nejvyšším olympijském postu Juana Antonia Samaranche. Současný předseda MOV již před časem oznámil, že na zasedání v Moskvě v červenci 2001 ze své funkce odejde.

Sedmašedesátiletý Australan Gosper v televizním rozhovoru v Sydney dodal, že dobrými Samaranchovými nástupci by byli také další místopředsedové MOV, Kanaďan Dick Pound a Belgičan Jacques Rogge. Osmdesátiletý španělský markýz Samaranch stojí v čele olympijského hnutí od roku 1980 a končí mu poslední, čtvrté funkční období.

Gosper, nejstarší člen organizačního výboru her v Sydney, musel v květnu čelit přívalu kritiky za to, že se pokusil nahradit původně plánovanou první australskou běžkyni štafety s olympijským ohněm svou jedenáctiletou dcerou Sophií. Byl také podezřelý z účasti na korupčním skandálu Salt Lake City, etická komise MOV jej však očistila.

"Nyní všechno své snažení absolutně podřizuji úspěchu her v Sydney. Ale až olympiáda skončí  a já budu cítit, že mi její úspěch přinese dostatečnou podporu, začnu se ucházet o předsednický post," řekl dnes Gosper, který byl do MOV zvolen v roce 1977.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz