Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Australan Gosper chce nahradit Samaranche

23 2000
S y d n e y - Místopředseda Mezinárodního olympijského výboru Kevan Gosper dnes uvedl, že je připraven nahradit na nejvyšším olympijském postu Juana Antonia Samaranche. Současný předseda MOV již před časem oznámil, že na zasedání v Moskvě v červenci 2001 ze své funkce odejde.

Sedmašedesátiletý Australan Gosper v televizním rozhovoru v Sydney dodal, že dobrými Samaranchovými nástupci by byli také další místopředsedové MOV, Kanaďan Dick Pound a Belgičan Jacques Rogge. Osmdesátiletý španělský markýz Samaranch stojí v čele olympijského hnutí od roku 1980 a končí mu poslední, čtvrté funkční období.

Gosper, nejstarší člen organizačního výboru her v Sydney, musel v květnu čelit přívalu kritiky za to, že se pokusil nahradit původně plánovanou první australskou běžkyni štafety s olympijským ohněm svou jedenáctiletou dcerou Sophií. Byl také podezřelý z účasti na korupčním skandálu Salt Lake City, etická komise MOV jej však očistila.

"Nyní všechno své snažení absolutně podřizuji úspěchu her v Sydney. Ale až olympiáda skončí  a já budu cítit, že mi její úspěch přinese dostatečnou podporu, začnu se ucházet o předsednický post," řekl dnes Gosper, který byl do MOV zvolen v roce 1977.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze