Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Australana čeká olympijský debut. V 60 letech

Australský jezdec Laurie Lever si v 60 letech odbude premiéru na olympijských hrách. | foto: Reuters

31 2008
Australský jezdec Laurie Lever si splnil olympijský sen ve věku, kdy většina jeho vrstevníků už nemá na vrcholový sport ani pomyšlení. Lever se poprvé pod pěti kruhy představí ve věku 60 let a bude nejstarším sportovcem ve více než čtyřsetčlenné australské výpravě, jejíž věkový průměr je 26 let.

Nyní šedesátiletý Australan začal jezdit na koni před pěti desetiletími a teprve nedávno prý našel koně, který by byl konkurenceschopný na olympijských hrách.

Po jeho jmenování do olympijského týmu se Leverovi ozvalo mnoho vrstevníků, kteří mu budou v Pekingu držet palce. "Bylo neuvěřitelné množství lidí, kteří mi psali: 'Super Laurie, aspoň vidíme, že i my máme naději'," řekl agentuře Reuters muž se šesti křížky na krku, který bude svou zemi reprezentovat v parkuru.

V kondici se údajně vedle jízdy na koni udržuje každodenní cyklistikou. "V dnešní době ale stárnutí nemusí znamenat, že už nejste fit. Jsme mnohem zdravější generace. Navíc v parkuru není potřeba mít tak špičkovou kondici jako v jiných sportech. Zkušenost je neméně důležitá," dodal rodák z anglického Manchesteru, jenž se na hry připravuje od minulého roku v Německu.

Nejstarším nebude

Lever sice bude s největší pravděpodobností nejstarším debutantem v Pekingu, nicméně ne nejstarším jezdcem. Na hry se po 44 letech vrací Japonec Hiroši Hokecu, jenž už oslavil 67. narozeniny.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze