Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Australanky vynahradily neúspěch mužů

Smeč Pottharstové - Australanka Pottharstová smečuje přes blok Beharové z brazilského týmu | foto: Reuters

25 2000
S y d n e y, P r a h a - Co se nepovedlo mužům, dokázaly na Bondi Beach domácí plážové volejbalistky. Dvojice Natalie Cooková a Kerri Ann Pottharstová dokázala ve velké bitvě přehrát favorizované brazilské duo Beharová, Shelda a získat tak pro Austrálii kýženou zlatou medaili v beachvolejbalu. Třetí příčku obsadil další brazilský pár Samuelová, Piresová.

Desetitisícový kotel upnul po vyřazení mužských dvojic své doufání směrem k Natalii Cookové a Kerri Ann Pottharstové. Ty však po většinu utkání tahaly za kratší konec provazu. Brazilský pár, pasovaný již před olympiádou na favorita turnaje, si udržoval mírný náskok a v prvním setu vedl už 11:8. Poslední míč se jim však nepodařilo proměnit a sadu nakonec získaly domácí reprezentantky 12:11.

Druhý set měl velmi podobný průběh. Domácí musely opět dotahovat náskok Brazilek, vyrovnávaly na 8:8 a poté ještě na 10:10. Za frenetického povzbuzování obecenstva pak šly do vedení a zápas zakončily esem.

V boji o bronz se střetl druhý brazilský pár Samuelová, Piresová s přemožitelkami české dvojice Celbová, Dosoudilová Japonkami Takahašiovou a Saikiovou. Tento zápas již byl mnohem jednoznačnější záležitostí, když Jihoameričanky triumfovaly 12:4 a 12:6.

 

Výsledky:
Finále:
Cooková, Pottharstová (Austr.) - Beharová, Shelda
(Braz.) 12:11, 12:10.
O 3. místo: Samuelová, Piresová (Braz.) - Takahašiová,
Saikiová (Jap.) 12:4, 12:6.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze