Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů

30 2004
Praha - Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval bronzovou medaili. Jak sám přiznává, svůj úspěch si dlouho nepřipouštěl. "Už mi to všechno došlo. Naplno jsem si to uvědomil ve chvíli, kdy jsem stál na stupních vítězů a měl placku na krku," usmíval se Bába, který se spolu s atletickými kolegy Janem Železným a Romanem Šeberlem zúčastnil na letišti v Ruzyni tiskové konference.

"Jen je škoda, že se při vyhlášení nehrála česká hymna. Ale i bronz je parádní, vždyť jsem mohl být také třeba šestý," pokračoval výborně naladěný juniorský mistr Evropy z loňského roku.

V Aténách si v minulém týdnu prý ani pořádně nestihl vychutnat zpětný pohled na své finále.

Všechno si hodlá vynahradit  v nejbližších dnech. "Ten můj skok na 234 jsem zatím viděl jen jednou na videokameře u trenéra. Ale teď se na to určitě podívám i v klidu v televizi. Všechno mám nahrané," ujistil bronzový medailista z letošního halového MS.

V pondělí odpoledne v Praze ještě stihl televizní debatu s ostatními českými medailisty a pak už nadšeně uháněl domů – do Ostravy. "Hrozně se těším," nemohl se dočkat téměř dvoumetrový výškař a přítel dálkařky Denisy Ščerbové, která v Aténách nepostoupila z kvalifikace.

V Ostravě se ve čtvrtek odehraje hlavní část oslavy Bábovy bronzové medaile navíc zpestřená narozeninovou party – výškaři totiž za tři dny bude dvacet let. "Pěkně to spojím dohromady," culil se Bába.

"Ale jestli medaili vezmu do Stodolní? Ještě úplně nevím, jak s tím naložím," uvažoval karvinský rodák.

Olympijským úspěchem mu ale sezona neskončila. "Co je dneska? Pondělí? Jsem dost zmatený... Ve středu už začínám každopádně trénovat," hlásil Bába, kterého ještě čeká finále grand prix v Monaku, mítink v Korejské republice a závěr domácí extraligy. 

Nevyhne se ani studijním povinnostem. Příští rok v květnu chce maturovat na sportovním gymnáziu. "Čím dřív s učením začnu, tím lépe. Abych se s tím před maturou nemusel tolik honit," vysvětlil Bába.

Autoři: ,


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...Najdete na iDNES.cz