Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Badmintonista Fröhlich má ještě šanci

1 2004
Praha - Badmintonista Jan Fröhlich se nevešel mezi hráče přímo postupující do olympijského turnaje z redukovaného žebříčku, který dnes zveřejnila mezinárodní federace IBF, ale stále má teoretickou šanci v Aténách hrát. Na listině čekatelů je sedmý.

Pokud by do 31. května národní olympijské výbory na základě interních kritérií své badmintonisty do Řecka nenominovaly, mohla by přijít řada až na Fröhlicha.

"Nezbývá než čekat a modlit se, že sedm hráčů odřekne a dostanu šanci. Dá se těžko říci, jestli to vyjde nebo ne," řekl Fröhlich.

Česká jednička a 51. hráč světa si nyní po náročné turnajové zátěži od badmintonu do půlky června odpočine a pak začne přípravu. "Jako bych jel na olympiádu," uvedl Fröhlich.

Posledním kvalifikačním turnajem badmintonistů bylo před týdnem mistrovství Evropy. "Dopadlo to bídně," řekl Fröhlich, kterému o místo unikla pozice mezi nasazenými a v prvním kole vypadl, když propásl několik mečbolů. To mu vzalo 33 bodů a několik míst v žebříčku. "Naopak soupeřům v boji o olympiádu se dařilo, postoupili až do osmifinále," posteskl si Fröhlich.

Do 31. května musejí národní olympijské výbory nahlásit jmenovité přihlášky. Zástupci IBF pak obsadí volná místa a definitivní složení turnaje bude známo 21. července.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze