Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Baďurová: B-limit bude na Atény málo

20 2004
Praha - Už se zdálo, že z kariéry nebude nic, ale teď má tyčkařka Kateřina Baďurova našlápnuto na olympiádu do Atén. Zatím by ji tam posunul splněný B-limit, ale k jistotě musí přidat pět centimetrů. "B-limit mi stačit podle všeho nakonec nebude," řekla mimo jiné Baďurová v on-line rozhovoru čtenářům iDNES.

Odpovědi tyčkařky Baďurové ZDE

Do více než hodinového on-line rozhovoru se zapojil i její přítel výškař Tomáš Janků, který je nyní v Brazílii.

"Teď je tam brzo ráno, v sobotu Tomáše čekají závody, mě extraliga na Kladně," uvedla jedenadvacetiletá tyčkařka k nejbližšímu programu.

Trénink přesunula na ráno, proto měla v redakci iDNES na čtenáře čas a trpělivě odpovídala.

Po návratu z třítýdenního soustředění na Kanárských ostrovech se cítí výborně.

"Konečně. Vždyť předtím jsem byla dva roky nemocná. I teď mám strach, abych něco nezakřikla," bojí se.

Na potíže ani nechce vzpomínat. Dva roky ji pronásledovala salmonelóza, měla zánět střev. Ani lékaři nevěděli, co s ní. Nezávodila, zhubla o deset kilo. Smůlu prolomila až na únorové Pražské tyčce na Strahově, kde se výkonem 435 cm nominovala na halový šampionát do Budapešti a splnila i mírnější olympijský limit.

Na B-limit může jet do Atén pouze jedna tyčkařka a ještě by musela čekat, zda někdo nepřekoná přísnější kritérium. Zatím je to právě ona. "Pavla Hamáčková sice není úplně zdravotně v pořádku, ale myslím, že A-limit splní. Pokusím se o to taky. Když pojedeme obě, bude to nejlepší," říká jedenadvacetiletá pohledná atletka pražského USK.

Hamáčková má potíže s lýtkem, na soustředění sice byla, ale neskákala. "Hodně chodila do posilovny, připravovala se individuálně," přibližuje Baďurová, která svůj úspěšný vstup do sezony potvrdila i na halovém republikovém mistrovství ve Stromovce, kde výkonem 430 cm vyhrála.

První pokus na splnění olympijského A limitu bude mít o víkendu. Vlastně hned dva. "V sobotu nás čeká extraliga na Kladně, o den později ještě nějaký memoriál v Trutnově. Další týden pojedeme na Pohár mistrů evropských zemí do Moskvy. Mám v plánu řadu závodů, které rozdělím do dvou bloků. Mezitím zapracuji na fyzičce. Žádný zvláštní model vzhledem k olympijské sezoně nechystáme."

Na prvním vrcholu sezony nepostoupila na halovém mistrovství světa v Budapešti z kvalifikace. "Poprvé jsem skákala vysokou základní výšku 410. Byla jsem ráda, že jsem přeskočila alespoň ji," dodala přítelkyně výškaře Tomáše Janků, která na velkých akcích sbírá zatím zkušenosti.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze