Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Baďurová: B-limit bude na Atény málo

20 2004
Praha - Už se zdálo, že z kariéry nebude nic, ale teď má tyčkařka Kateřina Baďurova našlápnuto na olympiádu do Atén. Zatím by ji tam posunul splněný B-limit, ale k jistotě musí přidat pět centimetrů. "B-limit mi stačit podle všeho nakonec nebude," řekla mimo jiné Baďurová v on-line rozhovoru čtenářům iDNES.

Odpovědi tyčkařky Baďurové ZDE

Do více než hodinového on-line rozhovoru se zapojil i její přítel výškař Tomáš Janků, který je nyní v Brazílii.

"Teď je tam brzo ráno, v sobotu Tomáše čekají závody, mě extraliga na Kladně," uvedla jedenadvacetiletá tyčkařka k nejbližšímu programu.

Trénink přesunula na ráno, proto měla v redakci iDNES na čtenáře čas a trpělivě odpovídala.

Po návratu z třítýdenního soustředění na Kanárských ostrovech se cítí výborně.

"Konečně. Vždyť předtím jsem byla dva roky nemocná. I teď mám strach, abych něco nezakřikla," bojí se.

Na potíže ani nechce vzpomínat. Dva roky ji pronásledovala salmonelóza, měla zánět střev. Ani lékaři nevěděli, co s ní. Nezávodila, zhubla o deset kilo. Smůlu prolomila až na únorové Pražské tyčce na Strahově, kde se výkonem 435 cm nominovala na halový šampionát do Budapešti a splnila i mírnější olympijský limit.

Na B-limit může jet do Atén pouze jedna tyčkařka a ještě by musela čekat, zda někdo nepřekoná přísnější kritérium. Zatím je to právě ona. "Pavla Hamáčková sice není úplně zdravotně v pořádku, ale myslím, že A-limit splní. Pokusím se o to taky. Když pojedeme obě, bude to nejlepší," říká jedenadvacetiletá pohledná atletka pražského USK.

Hamáčková má potíže s lýtkem, na soustředění sice byla, ale neskákala. "Hodně chodila do posilovny, připravovala se individuálně," přibližuje Baďurová, která svůj úspěšný vstup do sezony potvrdila i na halovém republikovém mistrovství ve Stromovce, kde výkonem 430 cm vyhrála.

První pokus na splnění olympijského A limitu bude mít o víkendu. Vlastně hned dva. "V sobotu nás čeká extraliga na Kladně, o den později ještě nějaký memoriál v Trutnově. Další týden pojedeme na Pohár mistrů evropských zemí do Moskvy. Mám v plánu řadu závodů, které rozdělím do dvou bloků. Mezitím zapracuji na fyzičce. Žádný zvláštní model vzhledem k olympijské sezoně nechystáme."

Na prvním vrcholu sezony nepostoupila na halovém mistrovství světa v Budapešti z kvalifikace. "Poprvé jsem skákala vysokou základní výšku 410. Byla jsem ráda, že jsem přeskočila alespoň ji," dodala přítelkyně výškaře Tomáše Janků, která na velkých akcích sbírá zatím zkušenosti.

Autor:


Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz