Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Bajc není můj „přítel“. Mám manželku a čekáme dítě, smál se Janda

ČESKÁ NADĚJE. Jakubu Jandovi se podařil především první finálový skok, ve druhém kole vypadl z elitní desítky. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

14 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Ani dvouhodinová cesta z Whisleru do olympijské metropole Vancouveru nevzala skokanům na lyžích dobrou náladu. "Nálada je dobrá, protože se nám relativně daří," potvrdil Antonín Hájek v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz.

Část návštěvy v Českém olympijském domě věnovala skokanská parta médiím. V televizním studiu odpovídali na otázky Jaromíra Bosáka, nad notebookem pak debatovali se čtenáři iDNES.cz.

Dorazili v okamžiku, kdy se v závodě sdruženářů chystal ke skoku Pavel Churavý. Dohady nad kvalitou jeho skoku utnul až trenér Jiroutek. "Sdruženáři skáčí jinak, nebylo to špatné."

K počítači Jiroutek pustil nejprve své svěřence. Začali Cikl s Hlavou, pak dorazil Hájek s Jandou a nakonec Koudelka.

Jiroutek vyzobal i otázky, do kterých se skokanům nechtělo. Třeba tu o nočním životě a navazování kontaktů v olympijské vesnici. "V olympijské vesnici není dost společných prostor. Hlavní místo k seznámení, kde všichni po sobě koukají, je obrovská jídelna. Tam se tvoří debatní kroužky, ať už dle výprav nebo dle disciplín."

Nejvíce dotazů mířilo na Jandu s Koudelkou. "Žádné nepříjemné otázky, divil se Janda."


odpovědi českých skokanů a jejich trenéra najdete zde


Čtenářům vysvětloval, proč se mu tak dobře spolupracuje s trenérm Vasjou Bajcem. "Kouzlo je v tom, že si sedíme jako člověk s člověkem. Chemie pracuje, Vasja je typ člověka, co na mě působí nejlíp. Je spousta dobrých trenérů, ale pro mě je ten nejlepší Vasja," diktoval odpověď Jakub Janda.

Když přišla na stejné téma otázka, zda není Bajc jeho přítelem, vycítil Janda dvojsmyslný odpověď a reagoval: "Vasja je můj kamarád. Asi vím, jak to myslíš, ale mám manželku a čekáme dítě, takže tak jak si myslíš, to není."Najdete na iDNES.czmobilní verze