Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Bajc zůstal doma. Pak se nechal přemluvit

9 2006
Sestriére - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Hrozbu, že nepřijede na olympijské hry, reprezentační trenér českého týmu nakonec málem dodržel. Slovinský kouč Vasja Bajc nejprve poslal na cestu do Turína samotného servismana, ale po telefonátu s šéfem skokanského úseku Leošem Škodou vyrazil narychlo za ním.

"Dohodli jsme se, že bych měl dokončit svoji práci. Mám smlouvu do konce sezony a dodržím ji," řekl Bajc v olympijské vesnici.

V Sestriere, kde pobývá spolu s většinou české olympijské výpravy, je Bajc už od středy. Bezprostředně po příjezdu však rozhovory s médii odmítal.

Před novináře předstoupil až ve čtvrtek, společně s Leošem Škodou a sekretářem Rostislavem Jozífkem.

"Atmosféra v týmu byla den ze dne horší," řekl čtyřiačtyřicetiletý Slovinec. Všechno prý začalo už brzy po triumfu Jakuba Jandy na Turné čtyř můstků, kdy se začalo spekulovat o složení skokanské výpravy pro Turín.

Svou práci si dodělám, slíbil Jandův kouč - čtěte ZDE

Poslední kapkou pak byl článek na serveru skoky.cz, který zpochybňoval obsazení realizačního týmu českých skokanů. "Měl jsem pocit, že se nám nevěří," říká Bajc a mluví o sobě i o vedení skokanského úseku svazu lyžařů. "A jakmile se vám nevěří, tak ztrácíte motivaci pracovat."

Na otázku, kdo Bajcovu týmu nevěří, kouč jen řekl: "Všichni asi víte, o koho se jedná. Já bych nechtěl jmenovat."

Doplňující otázku, zda jde o citovaný skokanský server a o osobní manažery Jakuba Jandy, za trenéra zodpověděl Leoš Škoda.

"To bychom teď nechtěli komentovat, jsme na olympiádě a nebylo by dobré řešit ´kdo s kým a pro koho.´ Můžeme se k tomu vrátit, až nastane čas. Vasja je tady a chce dokázat, že je super trenér, který kluky dotáhne k dobrým výsledkům."

Bajc už měl čas o problémech hovořit i s Jakubem Jandou, jenž je z nepříjemných rozporů už hodně rozladěn. "Projevuje se to na jeho motivaci, která není tak vysoká, jako byla před Turné čtyř můstků," řekl Bajc.

Na zlepšení začnou společně pracovat na závěrečných trénincích na olympijských můstcích v Pragelatu. Ten první je čeká už dnes odpoledne od 17 hodin.Najdete na iDNES.czmobilní verze