Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Baldini rozběhne štafetu s pochodní

22 2005
Řím - Deset tisíc lidí se zapojí do běhu s olympijskou pochodní, která se na svou pouť do Turína vydá ve čtvrtek 8. prosince. Mezi běžci se objeví nejen slavní sportovci včetně italských fotbalových hvězd Tottiho a Di Cania, ale také například světoznámý módní návrhář Giorgio Armani.

Pochodni požehná na Svatopetrském náměstí papež Benedikt XVI. a jako první ji převezme olympijský vítěz v maratonu Stefano Baldini.

Přesný program a trasu pochodně představil dnes v Římě šéf organizačního výboru turínských her Valentino Castellani. "Všech deset tisíc lidí, kteří ji ponesou, mají pro naši zemi mimořádný význam," prohlásil.

Oheň bude zažehnut ve starověké Olympii již tuto neděli a po desetidenní cestě v Řecku přiletí do Říma 8. prosince.

Pochodeň urazí během 64 dnů celkem 11.300 kilometrů, v Benátkách se sveze na gondole, přes Dolomity ji nosiči převezou v koňském sedle a svým sídlem v Maranellu ji proveze i vůz formule 1 Ferrari.

Mezi prominentní běžce budou patřit fotbalisté z římských klubů AS a Lazio Totti s Di Caniem, každý se symbolem olympijských her urazí zhruba 400 metrů.

Jméno posledního muže či ženy pořadatelé úzkostlivě tají, slavnostní ceremoniál turínských her se uskuteční 10. února. Olympiáda potrvá do 26. února.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze