Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Bank a spol. přestavovali pokoj

8 2006
Sestriere - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Český dům v olympijské vesnici v Sestriere se rychle zaplňuje. Na dohled sjezdovce, kde se už za pár dnů začne bojovat o cenné kovy, se zabydlel i nejvšestrannější český sjezdař Ondřej Bank. "Cesta až do Sestriere byla pohodová, až při vstupu do vesnice se to trochu zadrhlo. Než všechna bagáž prošla kontrolou," popisoval cestu.

"No a pak jsme všechno museli natahat do autobusů a zase vyložit před naším barákem. Na zemi spousta bahýnka, prostě závěr cesty nic moc."

Protože se dostal do postele po půlnoci, vynechal středeční trénink. "Svah pro slalom a obří slalom dobře znám, neměl by mě ničím zaskočit. A co jsem slyšel, sjezdovka pro rychlostní disciplíny není extrémně náročná, i když je tam pár technických pasáží," ví pětadvacetiletý lyžař, do čeho v následujících dnech jde.

Pokud všechno půjde hladce, pojede všech pět závodů - sjezd, superobří slalom, obří slalom, slalom a kombinaci. "V plánu to mám, ale uvidíme jak na tom budu se silami a hlavně jak mi pojedou lyže ve sjezdu a superobřím slalomu. Když to nepůjde, něco případně vynechám."

Místo středečního tréninku si Bank společně se spolubydlícími - kolegou Vráblíkem a sdruženáři Chlumem a Ryglem - vyzkoušel roli stěhováka. "Prostory jsou dost stístěné. Bydlíme ve dvou pokojících, z nichž ten jeden je opravdu dost malej. Večer jsem si ani nevybalil a ráno jsme se pustili do přesunů."

Na pokojích nezůstal kámen na kameni. "No vždyť se tam nedalo vůbec hýbat, natož třeba otevřít skříň," usmíval se Ondřej Bank. "Přestavěli jsme postele a všechny bágly vyexpedovali na balkon. A hned je to lepší, stačí udržovat pořádek."Najdete na iDNES.czmobilní verze