Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Bank nepojede vabank. Ale riskovat budu, plánuje šestý muž prvního kola

Ondřej Bank při první jízdě olympijského závodu ve slalomu na ZOH ve Vancouveru. | foto: ČTK

27 2010
Whistler (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Se startovním číslem 37 se český sjezdař Ondřej Bank senzačně protlačil mezi největší favority olympijského slalomu. Po prvním kole mu patří šesté místo a může útočit na medaile. "Totální vabank to nebude, ale určitě musím riskovat," říká před druhým kolem.

Jak se vám povedla taková zázračná jízda?
Jezdí se mi tady dobře a dneska jsem konečně neudělal žádnou velkou chybu. Byl jsem rychlý a jsem rád, že se to projevilo i na výsledném čase.

Začátek jste měl famózní, na prvním mezičase jste ztrácel jen dvě setiny na vedoucího Razzoliho.
Nikdy jsem nebyl extrémně dobrý rovinář, ale zapracovali jsme na tom a začátek se mi opravdu povedl. Závod je trochu zvláštní, ale člověk nesmí propadat tomu, že podmínky ani kopec nejsou úplně ideální. Musí se přizpůsobit, a to se mi povedlo. I když mám radši prudké kopce, ukázal jsem, že dokážu závodit i tady.

V horní pasáži vypadlo hodně lyžařů, byla opravdu tak náročná?
Jelo se hodně rovně, a pak přišla pasáž, kde byly branky postavené hodně hustě. Hodně se tam hýbeme a vypadá to, že jedeme rychle. Jel jsem to dost na těsno, a vyšlo to.

Bank zahájil slalom skvělou jízdou

Zpravodajství z olympijského slalomu mužů čtěte ZDE

Jaký máte plán na druhé kolo?
Já si plány nedělám, to není dobré. Pojedu tu samou jízdu s velkým rizikem, ale ne totálně bezhlavě. V lyžování se může stát cokoliv, konkurence je obrovská a vidíte, že i s číslem 37 můžu být po prvním kole šestý. Pojede první třicítka v otočeném pořadí, budou tam lidi, kteří se budou tlačit dopředu, ale já mám skvělou výchozí pozici. Když skončím do desítky, budu spokojen.

Takže Ondřej Bank nepojede vabank?
Nepojedu totální vabank, ale na riziko určitě ano. Jízdy na jistotu se mi letos už párkrát vymstily a na tomhle kopci by to bylo znát dvojnásob. Trošíčku to podržíte, a pak najednou jedete pomalu. Mám šanci na krásný výsledek, a rozhodně pojedu naplno.

Může se stát, že změníte taktiku, když uvidíte, jak jedou závodníci před vámi?
Určitě ne. Je to olympijský závod, a já se nebudu se soustředit na lyžaře, co jedou přede mnou. Budu sledovat ty za mnou a budu doufat, že na ně budu po své jízdě koukat z první pozice. To by bylo hezké dojet dolů a být první.Najdete na iDNES.czmobilní verze