Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Bank zvolil pro druhé kolo špatné lyže. Z obřího slalomu je zklamaný

Ondřej Bank na trati olympijského obřího slalomu. | foto: AP

24 2010
Whistler (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Myslel na vylepšení svého umístění z obřího slalomu na hrách v Turíně. Nakonec se sjezdař Ondřej Bank ve Vancouveru o jedno místo propadl. "Zklamání, určitě," říkal devětadvacetiletý závodník po 17. místě. "Byla to jedna z těch jízd, kdy jsem si myslel, že jedu dobře. Ale čas tomu pak neodpovídal."

Proč se druhá jízda nepodařila?
Špatně jsem se do druhého kola rozhodl s lyžemi.

Z kolika párů jste vybíral?
Ještě z těch, co jsem měl v prvním kole. A asi jsem na nich měl jet. Přestože jsem na nich udělal velkou chybu, čas nebyl tak špatný. Teď to bylo naopak.

V čem jsou tyto lyže jiné?
Jsou nové, stejné ale nové. Tamty mám vyzkoušené, jezdil jsem na nich celou sezonu, ale už mají malou hranu, jsou trošku spálené, zničené.

Myslel jste si, že nové lépe pojedou?
Mám na nich lepší pocit hrany, chtěl jsem mít větší jistotu. Na těch starých se mi občas stane to, co v prvním kole, kdy jsem uklouzl po vnitřní hraně.

Spravíte si chuť ve slalomu?
V té disciplíně jsem v sezoně neměl takové ambice, uvidíme. Pokud vydrží pista, tak na nějaký zajímavý výsledek to je. Zkusím si to spíš užít.

Zase bude experimentovat s vybavením?
Pro slalom mám naštěstí lyže vybrané, jsou nové, jsou dobré, takže nebudu mezi koly přemýšlet, co vezmu.

Švýcar Janka je správný olympijský vítěz?
Určitě, v posledních závodech sice neměl takovou formu, dokonce jsem ho porazil, což pro mě bylo překvapení. Ale je a bude to jeden z největších lyžařů historie. Pokud zůstane zdravý.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze