Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Nemám problém s Kreuzigerem spolupracovat, reaguje Bárta na útoky

25 2012
Vyhrál mistrovskou časovku, v hromadném závodě dojel Jan Bárta dvanáctý. "Potvrzení dobré formy, důkaz letošní výkonnosti," chválil se jezdec německého Netappu. Vysloužil si tak místo v olympijském Londýně, ale i kritiku. "Spolupráce s ním je nemožná," prskal pak Roman Kreuziger, druhý muž pro olympiádu. "To já s ní problém nemám," reagoval Bárta.

Aktuální napětí v pelotonu vzniklo kvůli počtu olympijských místenek pro české cyklisty. V nominačním období si totiž vybojovali jen dvě pozice, na které se tlačil nepoměrně vyšší počet závodníků. "Každý tam chce strašně moc jet," ví Bárta. "Takže proto je takový boj, taková tlačenice."

Nejhlasitěji se o letenku do Londýna hlásil Kreuziger. "Snad jsem se o to trochu zasloužil, když jsem desátý v ProTour," tvrdil. A k sobě si žádal Zdeňka Štybara.

Nakonec ale silniční komise Českého svazu cyklistiky zvolila jako druhého Bártu, vítěze závodu Coppi e Bartalli a těsně druhého v horské etapě Gira. Jemu by jako specialistovi na jednorázovky mohl sedět profil s devíti výjezdy na Box Hill víc než Kreuzigerovi.

"Mám radost, že v olympijské nominaci jsem," řekl a divil se výpadům kolegů z cyklistického balíku. "Já k tomu můžu říct jen to, že to do sportu nepatří. Složení týmu určila silniční komise, nemám do toho co zasahovat. A dál bych to nechtěl komentovat."

Kreuzigerova slova o nevoli spolupracovat Bártu zarazila. Vždyť v mistrovském závodě byl ve hře nejen dres šampiona, ale právě nominace na sportovní vrchol roku. Proto bojoval každý s každým, o spolupráci nemohla být řeč.

"To je tak trochu pravda," souhlasil Bárta. "Celý tým s Romanem Kreuzigerem se mě snažil celý závod zbavit, to bylo patrné. Bohužel pro něj a dobře pro mě se to nepodařilo. Já s ostatními kluky problém nemám a myslím, že ani na olympiádě ho mít nebudu. Nemám potíže s případnou spoluprací s Romanem v závodě, jsem ochotný, ale záleží na tom, jestli on o ni bude stát."

Bárta si londýnský okruh prohlížel zatím jen na internetu. "Takže zhruba vím, jak vypadá," tvrdil. "Do Londýna bychom ale měli přicestovat necelý týden před závodem, takže bude poměrně dost času si trať projet."

V přípravě čeká sedmadvacetiletého borce od neděle týdenní etapové klání Okolo Rakouska a v něm i "jeho" časovka. "Vedení po mně bude chtít, abych se v ní ukázal, případně v nějaké etapě," tušil Bárta. "Celkově pojedeme na Lea Königa, který se dává dohromady a bude už snad fit."

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze