Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Baseball Stadium využívá zelený design

14 2000
P r a h a - Málokdo by asi čekal, že v Austrálii, kde se baseball hraje už více než sto let, bude takový problém nalézt stadion, který by mohl být důstojným dějištěm zápasů v olympijském turnaji. Nakonec nezbylo, než jeden nový vybudovat. V roce 1998 tak v Olympijském parku vyrostl Baseball Stadium, kde své síly změří vedle světového baseballového výkvětu též moderní pětibojaři. Ti zde budou sbírat body v běhu a parkuru.

Na nováčka mezi olympijskými sportovišti mohou být pořadatelé her hrdi. Moderní stadion odpovídá nejvyšším standardům a je bezesporu tím nejlepším, co může baseball v Austrálii nalézt. Hlediště pojme sice jenom 15.000 diváků, ti ale mají vynikající výhled ze všech míst. Ostatně, když se zde zrovna neodpalují homeruny, slouží stadion jako přírodní divadlo.

Velký důraz byl při stavbě kladen na ekologii. Tzv. gereen design přispěl například k tomu, že zařízení stadionu využívají podstatně nižší množství vody, využití přirozeného slunečního světla a větru zase omezuje požadavky na příkon energie.

Baseballový stadion v Olympijském parku

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze