Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Baseballisté bojují o Atény u soudu

15 2004
Praha - Dny napjatého očekávání sužují české baseballisty. Pojedou na olympiádu, nebo ne? Měsíc před zapálením ohně v Aténách to nevědí. Ani nejlepším homerunem, nechytatelným odpalem, to nemohou sami ovlivnit. Ve středu jednalo legislativní oddělení Mezinárodní baseballové federace o provinění Itálie, která vyhrála olympijskou kvalifikaci před Nizozemskem a českým týmem.

Itálii hrozí vyloučení - pak by cestoval do Atén první náhradník, mužstvo Česka.

"Šanci vidím jedna ku jedné, spíš v náš neprospěch. Chtějí to zamést pod stůl," tvrdí Petr Ditrich, prezident České baseballové asociace.

Za Italy nastoupili v kvalifikaci dva Dominikánci s italským pasem Vigna a Patrone. Přitom čtyři dny předtím v turnaji evropského šampionátu chyběli. Jenže Itálie tam obsadila nečekaně až páté místo.

"Shromáždili jsme spis o 250 stranách a poslali všem institucím," řekl Ditrich. V soudním líčení je údajně "namočeno" přes 40 osob.

Baseballisté mají připraveny olympijské akreditace pro 24 hráčů a sedmičlenný doprovod, rezervují se i letenky.

Byli by na letošních hrách druhým českým kolektivním výběrem, jediným mužským. Český baseball by se pod pěti kruhy objevil poprvé v historii.

Autoři:


Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...Najdete na iDNES.cz