Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Baseballistům svitla naděje na olympiádu

6 2004
Praha - Českým baseballistům svitla naděje, že by si mohli zahrát na olympijském turnaji v Aténách. A to přesto, že v evropské kvalifikaci skončili třetí, na prvním nepostupovém místě za Nizozemskem a Itálií. V italském tisku se ale objevila informace, že za tamní reprezentační tým nastoupili neoprávněně dva hráči.

Zástupci České baseballové asociace nyní shánějí právní kancelář, která by se případu ujala a objasnila ho. 

V italském tisku podle předsedy České baseballové asociace (ČBA) Petra Ditricha vyšla informace, že za Itálii nastoupili v olympijské kvalifikaci neoprávněně dva Dominikánci.

"Z toho důvodu jsme se začali o případ zajímat," potvrdil Ditrich. "Do čtrnácti dnů bychom chtěli vědět, jestli máme nějakou šanci nebo je to beznadějné," uvedl Ditrich, ale nechtěl dělat předčasné závěry, dokud nebude mít informaci ověřenou.

Mezinárodní baseballová federace (IBF) sama od sebe kauzu prošetřovat nebude, což má zakotveno v řádech. "Skutečnost, že měli třeba špatné dokumenty, musíme prokázat my. Pokud něco seženeme, bude se o tom jednat," řekl Ditrich.  

Autoři: ,


Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...Najdete na iDNES.cz