Češi, Češi, znělo na basketu. Fandil i Klaus, střelci a atleti

Prezident Václav Klaus sleduje ženské basketbalové utkání Česko - Turecko. (30. července 2012) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

30 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Na amerických basketbalistech bylo pochopitelně plno, ale diváci ze všech koutů světa sledovali kouzelné akce hvězd z NBA spíš s němým údivem a jásali jen při povedených smečích. To při zápase národního družstva proti Turecku se fandilo hlučněji. A Češi měli navíc v hledišti převahu.

Ve třetí čtvrtině, kdy reprezentantky proti Turecku dotahovaly, burácely ochozy: "Češi, Češi!" V Basketball Areně pro 12 tisíc lidí se nenašlo volné místečko (až na pár židlí ve VIP sekci) a desítky českých fanoušků vytvořily vynikající prostředí, které občas strhlo i ostatní diváky.

"Je super, že je tady na každý zápas vyprodaná hala. Hraje se... No nám zatím vlastně ne moc dobře, ale ta atmosféra je určitě skvělá," řekla nejlepší česká střelkyně Jana Veselá.

"Je moc fajn, že lidi chodí, že je plná hala. To je u nás doma trochu nezvyklé. Jsme za to určitě rády, fanoušci nás ženou dopředu," tvrdila její spoluhráčka Kateřina Elhotová.

Zápas sledoval z hlediště i prezident Václav Klaus, na druhé straně haly byla zase skupina českých sportovců. "Jsem naštvaný, protože jsem dostal na fandění červený dres a holky hrají v bílém, takže ho ani nemůžu mít na sobě," zlobil se naoko badmintonista Petr Koukal.

Na tribunách seděli i střelci, atletky ze štafety nebo gymnasté. A také množství českých fanoušků z Londýna i z tuzemska. Všichni však nakonec odcházeli zklamaní, basketbalistky se na Turecko marně dotahovaly a nakonec podlehly 57:61.

Autor:

Další z rubriky

Dobročinná aukce: dres Knapkové, Svobodův kord i jiné věci olympioniků

Věci od olympioniků určené pro dražbu iDNES.cz

VIDEO Můžete získat cennou vzpomínku na olympijské hry v Londýně: dres zlaté skifařky Knapkové, kord...

Na olympiádě pracovala zadarmo. Odvezla si písek i odznáček ze Samoy

DOBROVOLNICE. Na olympiádě v Londýně pracovala jako dobrovolnice i česká

Games Makers. Ti, kteří dělají hry. Bez nich by nedávno skončené olympijské hry v Londýně nebyly...

Olympijští hrdinové prohrávají. No a co? Důležitý byl Londýn

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

Vavřinec Hradilek nepostoupil při Světovém poháru v Čunovu do finále, Ondřej Synek se do něj...

Najdete na iDNES.cz