Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Basketbalisté podpoří Jiráska

14 2004
Vedení České basketbalové federace má před lednovými volbami předsedy Českého olympijského výboru jasno. Ve volbách podpoří zástupce basketbalistů současného předsedu Milana Jiráska. Jeho momentálně jediným protikandidátem je trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem Jan Železný.

"Jan Železný je pro budoucnost skvělá osobnost na funkci předsedy a zcela jistě budu pro něj," řekl zástupce basketbalistů v Českém olympijském výboru Jiří Zedníček. "Ale stát se teď lidově řečeno z ´nuly´ hned prezidentem, nevím..." dodal k faktu, že Janu Železnému schází zkušenosti z funkcionářského působení.

Jiřího Zedníčka, který zastupuje Českou basketbalovou federaci (ČBF) v Českém olympijském hnutí, navrhne ČBF v lednu do výkonného výboru. Jestli Zedníček bude kandidovat na funkci některého z místopředsedů záleží na jeho osobním rozhodnutí.

"Z hlediska svého členství v Mezinárodním olympijském výboru bude Jan Železný členem výkonného výboru ČOV a mohl by být místopředsedou pro olympismus. Po čtyřech letech takové práce by pak byl podle mě dokonale připraven pro nejvyšší funkci," řekl zástupce basketbalu ve vrcholném orgánu olympijského hnutí.

Autoři:


Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze