Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Šamani z USA baví Londýn. Jezdí metrem, tančí a produkují superbasket

LÉTAJÍCÍ CIRKUS. Tyson Chandler z USA smečuje ve čtvrtfinálovém utkání proti Austrálii.

9 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Američtí basketbalisté, kteří ve středu o půlnoci s přehledem postoupili do olympijského semifinále, si získávají fanoušky nejen výkony na palubovce a gloriolou, která je provází, ale i svou bezprostředností. Při nástupu na hřiště předvádějí show, za kterou by se nemuseli stydět protřelí hiphopeři, ve volném dni se zase klidně projedou s obyčejnými Londýňany metrem.

Milionáři z NBA nebydlí s ostatními olympioniky, ale v hotelu v centru města. Přesto se ve volných chvílích neschovávají v žádné luxusní bublině.

Před startem turnaje navštívili olympijskou vesnici. Chodí se dívat na jiné sporty, jako třeba na zápas plážového volejbalu s českou dvojicí Kolocová, Sluková. A ze sportovišť klidně cestují  metrem.

Deník Evening Standard přinesl snímky čtenářů, kteří vyfotili Kobe Bryanta, LeBrona Jamese a další hvězdy v rychlovlaku Javelin (Oštěp), jenž za sedm minut převeze cestující z olympijského parku na nádraží St. Pancras v centru města. Na twitterových účtech hráčů jsou zase k vidění fotografie z jejich cest metrem nebo linkovým autobusem.

Jak se hvězdy z NBA v Londýně baví, je znát i při jejich stále propracovanější show, kterou předvádějí během nástupu na palubovku. Během představování jednotlivých hráčů vytvoří uličku, kterou každý proběhne za různého poplácávání, otoček a fingovaných srážek s ostatními. Před basketbalovou podívanou tak USA nabízejí divákům i šamanské tanečky. A nejnápaditější je při vymýšlení těchhle kudrlinek superstar Kobe Bryant.

"Paráda. Americký tým, to je zábava od začátku až do konce. Vlastně ještě dřív než od začátku," pochvalují si fanoušci z Argentiny, kteří předtím oslavili těsnou čtvrtfinálovou výhru svého celku nad Brazílií (mimochodem, USA potom vyřadily Austrálii 119:86).

O samotné hře týmu okolo Bryanta, Jamese a Duranta není třeba mluvit. Bleskové akce, kouzelné přihrávky, drtivé smeče a skvělá střelba, taková podívaná je pro letošní "Dream Team" už běžný standard.  

Není divu, že si jeho členové získali i londýnské publikum. A že skandování "USA, USA!", které se o středečním pozdním večeru neslo obří O2 arenou v Greenwichi, tak nebylo jen dílem amerických fanoušků, ale i Britů uchvácených tímhle "létajícím cirkusem".

Američtí basketbalisté ovšem nejspíš okouzlili i zaměstnance německé televizní stanice ARD. Ti totiž už před koncem čtvrtfinále vyvěsili na web rozpis semifinále a v něm i natvrdo účastníky duelu USA - Argentina. Problém je, že tou dobou zbývalo do konce čtvrtfinále s Austrálií ještě patnáct minut.

Že by tým snů mohl taky někdy prohrát, si prostě nikdo z nich nepřipouští.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze