Basketbalistky čeká důležité utkání se Španělskem

USA - Česko: Lesliová (uprostřed), Hartigová (vlevo), Kulichová - Michala Hartigová (vlevo) a Petra Kulichová v souboji s Američankou Lisou Lesliovou v utkání basketbalového turnaje žen. | foto: Reuters

12 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - V olympijském turnaji basketbalistek začíná přituhovat. České reprezentantky sehrají první ze dvou nejdůležitějších utkání v základní skupině. Středeční duel se Španělskem bude rozhodovat o nasazení týmu do čtvrtfinále a tím i o síle budoucího soupeře.

Podle papírových předpokladů se o další pořadí ve skupině za suverénním týmem Spojených států popere trio Čína, Španělsko a Česká republika.

V prvním ze tří klíčových utkání zdolala Čína Španělsko, které se ve středu postaví do cesty českému výběru. Proti Španělsku se přitom české reprezentaci v poslední době nedaří. V přípravě na olympijskou kvalifikaci i před odletem na olympijské hry s ním prohrála všechna tři utkání.

. přípravy se španělskem

22. 5. 2008, Madrid
Španělsko - Česko 75:57

23. 5. 2008, Madrid
Španělsko - Česko 70:51

22. 7. 2008, Moskva
Španělsko - Česko 66:63 pr.

"Je na čase to změnit," tvrdí rozhodně jedna z nejzkušenějších hráček týmu Hana Machová. "Jsme připravené jim to tady vrátit," přidává se Petra Kulichová.

Asistent trenéra Miroslav Volejník si z předchozích nezdarů těžkou hlavu nedělá. "První dvě porážky v Madridu přišly v zápasech, do kterých jsme šli bezprostředně po fyzické přípravě," vysvětluje.

V utkání na turnaji v Moskvě se víceméně taktizovalo. "V celém utkání jsme nepředvedli tři signály, které máme nacvičené," prozradil Volejník. Navíc průběh utkání byl pro český tým příznivý.

"Asi tři minuty před koncem jsme ještě vedli, ale dali jsme příležitost hráčkám z lavičky a to včetně prodloužení," popsal poslední "mač" se Španělkami Volejník.

Hráčky i realizační týmy se díky častým herním kontaktům vzájemně velmi dobře znají a těžko na sebe mohou vymýšlet nějaké absolutní překvapení. Důkladnou přípravu na utkání ale hráčky očekávají.

. dosavadní výsledky na OH

Česko - USA 57:97
Česko - Mali 87:41
Španělsko - Čína 67:41
Španělsko - Nový Zéland 85:62

"Určitě si k zápasu něco řekneme a trenéři nám pustí video," odhaduje Petra Kulichová. Jaké jsou podle ní největší přednosti Španělek? "Asi se nejvíce zaměříme na to, jak je bránit. Španělky totiž dobře najíždí pod koš a mají dobrou střelbu."

V kabině českého týmu je vynikající nálada. Těžká porážka od Američanek je zapomenuta, vysoká výhra s Mali basketbalistky povzbudila. "Budeme bojovat, a pokud podáme takový výkon jako v pondělí, vyhrajeme," je si jistá Kulichová.

Utkání Česká republika - Španělsko se hraje ve středu 13. srpna od 5.15 hod. středoevropského času.

Autor:


Nejčtenější

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Poslechněte si olympijskou píseň Tří sester pro oštěpařku Špotákovou

Oštěpařka Špotáková (vlevo) a zpěvák Lou Fanánek Hagen

VIDEO Zlatá olympijská vítězka Bára Špotáková patří mezi nadšené fanynky Tří sester. Kapela se oštěpařce...

Trenér zlaté oštěpařky Černý: Zlom přišel v Aténách

Barbora Špotáková a její trenér

Doporučujeme Atletický trenér Rudolf Černý spolupracuje s Barborou Špotákovou devátým rokem. Jak přiznal při...Najdete na iDNES.cz