Basketbalistky čeká rychlý zápas s hodně body

13 2004
Atény - Všech dvanáct basketbalistek mají k dispozici český trenér Jan Bobrovský před jejich úvodním zápasem na olympijských hrách. Proti Španělsku se v základní pětce zřejmě představí Romana Hamzová, Machová, Jana Veselá, Ivana Večeřová a Zuzana Klimešová. "Ještě máme otazníky, ale v podstatě to tak bude," řekl asistent kouč Lubor Blažek.

Trenéři úřadujících vicemistryň Evropy prvního soupeře ve skupině B pořádně prostudovali na videu a hlásí: "Jsme takticky připraveni."  Vedení týmu se podařilo sehnat hodně materiálu z posledních přípravných zápasů Španělek.

Španělky podle Blažka občas chybují, když je k tomu obrana donutí. Basketbalistky se chtějí výhrou na úvod odpíchnout k cestě do čtvrtfinále, ale jednoduché to nebude. "Španělky jsou silné v rychlém protiútoku, ve hře jeden na jednoho, a to vše
začíná u kvalitního obraného doskoku," uvedl Blažek.

Kapitánka Hana Machová očekává velmi vyrovnané a útočně laděné utkání. "Padne hodně košů," předpovědělo české křídlo. Důležité budou individuální výkony, nenechat se obcházet při hře jeden na jednoho a v přestřelce dát víc košů. "Chuť do basketu je obrovská," těšila se Machová na první olympijský duel.

"Tohle družstvo je vnitřně silné a myslím, že i kdyby se to nepovedlo v tomhle zápase, tak budeme v pohodě," uvedla Machová. V základní pětce se s největší pravděpodobností objeví Romana Hamzová, Machová, Jana Veselá, Ivana Večeřová a Zuzana Klimešová. "Ještě máme otazníky, ale v podstatě to tak bude," řekl Blažek.

Hráčky zatím nic nevědí o taktických plánech na Španělky. Trenéři je nechávají v klidu trénovat a svoje představy o hře jim řeknou před zápasem. "V tréninku jsme třeba dělaly obrannou clonu s míčem," řekla Machová. Opakovaly si útočné a obranné systémy, pilovala se střelba.

"Běhaly jsme, abychom se dostaly do fyzičky. A změnily jsme předzápasové rozcvičení," řekla pivotka Večeřová. 

Nervozita je hráčkám stále na hony vzdálena. "Myslela jsem si, že to bude horší. Přijde mi, že to je jako každý jiný turnaj. Neříkám si: jéééé jsme na olympiádě," uvedla Machová. Podle Večeřové to přijde, až nastoupí do haly před plnými tribunami.

"Tam to začne působit, ale až budeme hrát, tak to přejde." Večeřové se jinak atmosféra olympiády moc líbí. Zažívá zvláštní pocit z toho, že je součástí velké komunity sportovců. "Asi si to uvědomíme, až odjedeme, koho všeho jsme potkaly. Je perfektní jíst v jídelně s úspěšnými a slavnými," culila se.

Autoři: ,


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...Najdete na iDNES.cz