Basketbalistky chtějí Ruskám oplatit porážku

24 2004
Atény - O postup mezi nejlepší čtyři týmy olympijských her budou ve středu od 13.30 usilovat české basketbalistky. Ve čtvrtfinále turnaje se střetnou s Ruskem, a pokusí se tak o odvetu za loňský boj o zlato na mistrovství Evropy. V něm české reprezentantky nešťastně prohrály.

Jejich soupeřky jsou však na olympiádě ve výborné formě. Svěřenkyně trenéra Vadima Kapranova vyhrály čtyři z pěti zápasů.

Průběh zápasu sledujte
v podrobné reportáži

První středeční čtvrtfinále by podle papírových předpokladů mělo být ze všech nejvyrovnanější. Američanky jsou totiž v zápase s domácími basketbalistkami jasným favoritem, podobně jako Brazílie proti Španělsku a Austrálie proti Novému Zélandu.

Padesát triatlonistek čeká podle expertů extrémně těžká cyklistická část, při níž musejí pětkrát absolvovat sedmisetmetrové ostré stoupání.

A to ve vedru, které i přes časný start v Aténách nepochybně bude. Na startu budou Berková, Radová i Zelenková, která dostala na poslední chvíli divokou kartu.

Letošní výsledky staví do role favoritek Američanky Taorminaovou a Lindquistovou, ve výborné formě je i mistryně Evropy Fernandesová z Portugalska a z tradiční velmoci Austrálie touží napravit páté místo ze Sydney Harropová.

Šance sedmatřicetileté Švýcarky McMahonové obhájit titul po narození třetího dítěte se zdají být mizivé.

Početné zastoupení bude mít i česká cyklistika na olympijském velodromu. Milan Kadlec po dnešní bodovačce jednotlivců pojede s Petrem Lazarem závod dvojic a sbírat body na oválu chce i Lada Kozlíková.

Ivana Vrbu dokonce jmenuje agentura Reuters mezi čtyřmi kandidáty na medaile v keirinu, v němž letos v květnu na mistrovství světa v Melbourne získal bronz.

Jen tři medaile budou v sázce na atletickém stadionu a všechny si rozdělí ženy. Dvoustovka se musí obejít bez tří nejlepších sprinterek posledních let - Jonesová vzdala americkou kvalifikaci, její krajanka Whiteová byla potrestána za doping, stejně jako ruská halová mistryně světa Kapačinská.

Souboj o zlato se tak pravděpodobně zúžil na letos nejrychlejší Jamajčanku Campbellovou a nejlepší z Američanek, teprve osmnáctiletou Felixovou.

Na čtvrtce s překážkami jsou diváci zvědaví, jestli se australská mistryně světa Jana Pittmanová dokáže plně vyrovnat s nedávnou operací kolena a porazit ruskou světovou rekordmanku Julii Pečonkinovou i rychlé americké trio.

Soutěž kladivářek má jasnou favoritku v Kubánce Yipsi Morenové, která neprohrála osmnáct závodů za sebou.

Do kvalifikace vstoupí trio českých oštěpařek v čele s Nikolou Brejchovou, třetí v letošních tabulkách za dvojicí Kubánek.

O finále budou usilovat i tyčkaři Ptáček a Janáček i dálkařka Ščerbová. Kanoista Martin Doktor bude skládat semifinálový reparát na kilometrové trati a poslední jízda čeká jachtaře Tomáše Malinu ve třídě Mistral.

Korunováni budou také dva největší siláci her. Americký zápasník Rulon Gardner se chystá na obhajobu zlata v nejtěžší váhové kategorii a stejný cíl má i iránský "Hercules" - vzpěrač Husejn Rezazadeh.

Autoři: ,

Nejčtenější

Součástí nástupového oblečení olympioniků v Tokiu bude modrotisk

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v...

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v Tokiu 2020 bude i...

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Najdete na iDNES.cz