České basketbalistky hecují po prohře s Čínou fandy: Nic není ztraceno

29 2012
Londýn (od zpravodaje iDNES.cz) - Zdálo by se, že české basketbalistky budou chtít po utkání s Čínou na prohru 57:66 rychle zapomenout. Opak je pravdou. "Vůbec ne! Na to zapomenout nesmíme," říká odhodlaně 25letá křídelnice Michaela Zrůstová. "S holkama jsme si po utkání v olympijské vesnici říkaly, že se musíme ze svých chyb poučit a další zápas vyhrát."

Příštími soupeřkami českého výběru budou v pondělí krátce po poledni Turkyně. "Nebudou vůbec snadnými protivnicemi. Je to kvalitní tým," uvažuje pivotka Petra Kulichová o vicemistru Evropy. "Ale pokud chceme postoupit, musíme zabojovat a hrát o solidní umístění ve skupině. Tím pádem musíme vyhrát."

Hratelnými soupeřkami jsou podle Michaely Zrůstové Chorvatky a také Angola. "Chorvatsko by mělo být nejpřijatelnějším týmem. Hraje evropský basketbal, se kterým se umíme vypořádat. Angolu bychom také měly porazit. Ale nesmíme je podcenit."

České hráčky dobře vědí, že musejí hrát mnohem lépe než proti Číně. "V tomhle zápase rozhodly naše chyby v první čtvrtině," doplňuje Michaela Zrůstová. "Nechaly jsme si Číňanky zbytečně utéct. Nevím, jestli to bylo naší nervozitou z úvodního zápasu, ale toho se musíme pro příště vyvarovat. Sice jsme dokázaly Číňanky dotahovat, ale ve finále to nevyšlo a zůstalo jen zklamání."

České hráčky se po utkání alespoň na chvíli mohly uvolnit v olympijské vesnici. "Je moc fajn, že jsme pohromadě. Atmosféra tady v Londýně je úžasná," usmívá se Petra Kulichová. "Olympijská vesnice je skvěle připravená a my tam máme dobré podmínky na odpočinek. Z Londýna jsme zatím viděly jen olympijský Český dům, který nás překvapil svou velikostí. Fanoušci tu budou mít opravdu výborné zázemí."

Michaela Zrůstová prozradila, že v olympijské vesnici už české hráčky viděly některé slavné osobnosti. "Potkala jsem svůj idol, amerického basketbalistu LeBrona Jamese," červená se mladá členka naší reprezentace. "Mým přáním vždycky bylo, abych s ním zašla na společnou večeři. To se mi asi nikdy nepoštěstí, ale alespoň jsem ho mohla vidět naživo."

Další z rubriky

Olympijští hrdinové prohrávají. No a co? Důležitý byl Londýn

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

Vavřinec Hradilek nepostoupil při Světovém poháru v Čunovu do finále, Ondřej Synek se do něj...

Knapková nabrala síly, vyčistila hlavu. Už se můžu smát, těší skifařku

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

VIDEO Její olympijský triumf se stal symbolem překonání bolesti. Bylo to vítězství vůle. Zlatá skifařka...

VIDEO: U autobusu klikovali olympionici, fanoušci jim děkovali za medaile

Klikující autobus na Staroměstském náměstí v Praze

VIDEO V neděli odpoledne na Staroměstském náměstí poděkovali lidé olympionikům i paralympionikům za...

Najdete na iDNES.cz