Basketbalistky prohrály v olympijské generálce s Kanadou

Momentka z utkání Česko - Kanada. Na palubovce Kateřina Zohnová, vpravo Lenka Bartáková. | foto: Michal KamarytČTK

26 2012
České basketbalistky prohrály v poslední přípravě před startem olympijského turnaje s Kanadou 39:47. V Leytonu poblíž Londýna se jim nepovedl hlavně úvod utkání.

Trenér Lubor Blažek vystřídal všechny hráčky a věří, že porážka bude poučením a sobotní úvodní zápas olympijského turnaje s Čínou bude vypadat úplně jinak.

Basketbalistkám se v závěrečné přípravě doma dařilo, v Jindřichově Hradci dvakrát porazily Rusko. Stejně jako Blažek ale nedělal závěry po vydařené přípravě s Ruskem, nechtěl kritizovat nebo chválit ani dnes. "Možná jsme ale trochu lítali v oblacích a teď jsme zpátky tam, kde máme být," řekl jen.

Tentokrát totiž bylo všechno jinak. Už v úvodu bylo jasné, že se reprezentantky hledají. Kouč si vzal první oddechový čas za stavu 5:17 a hned začal i střídat. Češkám se nedařila zejména obrana a střelba ze střední vzdálenosti, první čtvrtinu prohrály 8:20.

Potom se hra vyrovnala, reprezentantky stáhly manko na dva body, ale v závěru zase polevily. "Bylo vidět, že v Jindřichově Hradci nás hnalo publikum, tady nebyl nikdo, kdo by nás hnal dopředu," prohlásil Blažek. "Už začátek ukázal, že to nebude super výkon, tam jsme si to prohráli," označil hlavní důvod.

Reprezentantky podle jeho názoru hrály málo tvrdě. "Tvrdost vládne ženskému basketbalu, není to o faulech, ale o tom jít si pro ně v útoku," prohlásil. "A nechali jsme je hrát bez míče, Kanaďanky si umějí hledat volné pozice a povedlo se jim to," zdůraznil. Porážka však podle něj může být poučením. "Někdy je takový knokaut lepší než laciné vítězství," dodal kouč.

Závěry z porážky nechtěla dělat ani kapitánka Hana Horáková, byť bylo vidět, že ji výsledek zarmoutil. "Už si ani nepamatuju, kdy jsme naposledy daly 39 bodů, nic moc," glosovala nevýraznou střelbu. "Ale také to bylo trochu o štěstí, vůbec nám to tam nepadalo," prohlásila.

"Nebudeme z toho dělat závěry. Myslím, že si to holky večer všechno v hlavách přeberou, zítra se dáme dohromady a v sobotu to bude dobré," věřila. "Určitě to je poučení," dodala Horáková.

Stínem zápasu bylo zranění Lenky Bartákové, kterou po souboji bolelo koleno. "Zatím nevím, jak to je vážné, uvidíme zítra," uvedl trenér. Špatně od žaludku bylo Aleně Hanušové. "Nejspíš něco snědla, tak snad to bude v pohodě," věřil Blažek.

Autoři: ,

Další z rubriky

Šampioni předávali vydražené věci, peníze pomohou i chlapci na vozíku

Úspěšní dražitelé a zástupci českých medailistů pózují po slavnostním předávání.

VIDEO "Přeju hodně bezpečné zábavy s ostrým kordem," smál se pětibojař David Svoboda. "Moc gratuluju,"...

Olympijská aukce vynesla 576 tisíc, nejvíc lákal dres Kulhavého

Aukce věcí od českých medailistů z Londýna

VIDEO Přesně 576 tisíc korun vynesla dobročinná aukce sportovních suvenýrů od všech deseti českých...

VIDEO: U autobusu klikovali olympionici, fanoušci jim děkovali za medaile

Klikující autobus na Staroměstském náměstí v Praze

VIDEO V neděli odpoledne na Staroměstském náměstí poděkovali lidé olympionikům i paralympionikům za...

Najdete na iDNES.cz