Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Basketbalistky prověří před cestou do Pekingu ještě dvakrát Bulharky

Česko - Japonsko; Machová(vpravo) bojuje o míč s Japonskou Tanakaovou. | foto: Reuters

28 2008
V závěrečném týdnu před odletem na olympijské hry do Pekingu otestuje formu českých basketbalistek dvakrát celek Bulharska. Po turnaji v Moskvě z minulého týdne se dvanáctka hráček sejde dnes v poledne v Opavě, kde podstoupí závěrečnou čtyřdenní přípravu. S Bulharskem se družstvo utká v úterý a ve středu vždy od 17.30.

"Potřebujeme si probrat ještě všechny herní signály, na které nebyl v minulém týdnu v Moskvě prostor. Také proto, že jsme se střetly se Španělkami, které budou našimi soupeřkami ve skupině. Nechtěli jsme odhalit všechny způsoby obrany i připravených útočných akcí," řekl trenér Jan Bobrovský.

V Moskvě mohl být spokojený s rostoucí výkonností českého týmu. "Jak proti Rusku, tak i proti Izraeli jsme odvedli už solidní výkon. A jsem přesvědčen, že se nyní bude naše výkonnost ještě zvyšovat," uvedl Bobrovský.

V Opavě budou české basketbalistky trénovat do čtvrtečního poledne. Potom dostanou tři dny volno a v pondělí odletí do Pekingu, kde budou obhajovat páté místo z olympiády v Aténách.

Basketbalistky jsou stejně jako před čtyřmi lety jediným českým týmem, který se na olympiádu kvalifikoval. V základní skupině se postupně utkají s obhájkyněmi zlatých medailí Američankami, Mali, Španělskem, Novým Zélandem a domácí Čínou. 

Autor:


Grafton Recruitment Praha
PLC PROGRAMÁTOR| PRAHA

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 33 000 - 50 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze