Basketbalistky se chtějí prosadit pod košem

17 2004
Atény - Zápas naděje čeká české basketbalistky na olympijských hrách v Aténách. Po dvou prohrách se ve středu ráno utkají s výběrem Číny. Pokud ve svém třetím utkání od 8.00 našeho času vyhrají, mohou stále reálně pomýšlet na postup ze skupiny. Pokud se jim ani potřetí nepodaří bodovat, šance bude zase menší. Musely by pak vyhrát oba zbývající zápasy.

Vicemistryně Evropy na úvod olympijského turnaje smolně prohrály se Španělskem a sehrály důstojnou partii s vysoce favorizovanými Spojenými státy americkými.

Dá se očekávat, že duel s Čínou bude velmi vyrovnaný jako dva vzájemné zápasy v přípravě, ale hráčky věří, že už si smůlu na olympiádě vybraly. "Půjdeme do toho se stejným nasazením jako dosud a už to konečně musí vyjít, jinak to přece není možný," prohlásila Zuzana Klimešová, nejlepší česká střelkyně ze zápasu s Američankami.

V přípravném turnaji v Číně svěřenkyně Jana Bobrovského nejprve prohrály o bod, ale pak domácího soupeře o dva porazily. "Musíme hrát víc u koše, být agresivnější v útoku. Od půlky se body nedávají," řekl Bobrovský.

V úterý byl v plánu trénink, v jehož rámci se promítal videozáznam zápasů Číny z olympijského turnaje. "Už jsme s nimi hráli, ale promítneme si i jejich utkání tady, jestli se něco nezměnilo. Probereme taktiku," plánoval.

Kouč měl radost, že tým v zápasu s USA zvedl hlavu a dokázal po porážce se Španělskem odehrát s favoritkami vyrovnanou partii. "Holky zvedly hlavu, po utkání se Španělskem jsme byli zaskočení a chvilku nám trvalo, než jsme se z toho dostali," přiznal kouč.

Speciální taktiku nepřipravuje. "Nesmíme dostávat trojky. Ve hře jedna na jednu to je dobré, ale musíme uplatnit hru pod košem." 

Po smolném duelu se Španělskem nyní věří hráčky ve štěstí. "Vybrali jsme si pořádnou porci smůly proti Španělsku, takže teď už to snad bude lepší," věřila rozehrávačka Romana Hamzová. "Hodily jsme to za hlavu a budeme o postup bojovat dál," dodala.

Utkání sledujte ve středu od 8.00 on-line

Autoři: ,

Nejčtenější

USA se rozhodly vyslat do boje o zimní hry v roce 2030 Salt Lake City

Olympijské kruhy v jihokorejském Kangnungu.

Salt Lake City by se mělo ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2030. Olympijský výbor...

Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Najdete na iDNES.cz